بهره برداری از اتوبوس، موتورسیکلت و خودروی برقی در اولویت ما است

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی با تاکید بر اینکه پروسه تولید خودروهای خودران طولانی‌تر از خودروهای برقی است، عنوان کرد: ما تا دو الی سه سال آینده شاهد خودروهای برقی در دسته اتوبوس‌های برقی خواهیم بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: البته که تولید موتور سیکلت های برقی در کشور که از چندسال پیش شروع شده و کمتر از دو الی سه سال آینده و زودتر از اتوبوس‌های برقی وارد سطح شهر خواهند شد.

وی در پاسخ به اینکه در کدام شهرها استفاده از اتوبوس و موتورسیکلت‌های برقی عمومی می‌شود، گفت: معمولاً شهرهایی متقاضی هستند اما در ابتدا در تهران، اصفهان و مشهد این اقدام آغاز خواهد شد.

منطقی افزود: تولید این اتوبوس و موتورسیکلت‌های برقی که در یکی دو سال آینده به بهره برداری می رسند عمدتاً توسط شرکتهای دانش بنیان به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور استعدادهای خوب و فوق العاده ای در تولید خودروهای برقی دارد، افزود: شاکله خودروهای برقی روی ۴ فناوری حوزه‌های الکترونیک، ارتباطات، کنترل و الکتریسیته است که در این زمینه محققان استعدادهای خوبی دارند؛ به قدری خوب در این زمینه‌ها عمل کرده ایم که می‌توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گفته منطقی، فعلاً بهره برداری اتوبوس، موتورسیکلت و خودروی برقی در اولویت ما است و بعد از آن امیدوار هستیم به سمت تولید خودروهای خودران برویم.

وی با بیان اینکه برای تولید خودروهای خودران نیاز به پلتفرم خودروهای برقی داریم گفت: تولید خودروهای خودران زمان بر است و نیاز است که اول خودروهای برقی را در کشور داشته باشیم و به تولید برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه توسط دو خودروسازی بزرگ کشور، ۲ خودرو برقی شده، گفت: نمونه‌های اولیه این خودروها ساخته شده که با اتکا به شرکتهای دانش بنیان و حمایت‌های دولت به تولید انبوه خواهند رسید.

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا