مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

پست با موتورسيكلت برقى

به گزارش موتورسيكلت نيوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست ایران، محمد رضا قادری اعلام کرد: استفاده از وسایل حمل و نقل الکترونیکی در بدنه پست در گام نخست و به صورت آزمایشی در منطقه ۱۵ پستی تهران اغاز شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران افزود: در گام نخست چند منطقه آلوده تهران در نظر گرفته شد و پیش از عید قرار است منطقه ۱۵ پستی را که یکی از مناطق آلوده تهران است به ۱۰۰ تا ۲۰۰ موتور برقی مجهز و موتورسیکلت بنزینی را از چرخه خارج کنیم و اگر این طرح آزمایشی با موفقیت انجام شود، آن را به کل شهر تهران تعمیم می‌دهیم.

وی گفت: در حال تهیه موتور برقی و آموزش به نامه‌رسان‌ها هستیم و استاندارد‌ها را تدوین می‌کنیم و بحث انتخاب باتری موتور‌ها هم مطرح است و باید یک تا دو باتری را انتخاب کنیم که مناسب همه موتور‌ها باشد.

قادری همچنین تاکید کرد: همه سازندگان موتور‌ها برای استفاده از یک باتری در موتور برقی خود باید به اجماع برسند. به محض نهایی شدن استانداردها، به سمت ساخت ایستگاه‌های شارژ می‌رویم، برای ساخت این ایستگاه‌ها چند مجموعه اعلام آمادگی کردند.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمان استاندارد‌ها نهایی می‌شود؟ بیان کرد: بستگی به همکاری بازیگران این حوزه دارد. پلیس و اداره استاندارد باید با ما همکاری کنند. ما و شهرداری تهران به تازگی تفاهم‌نامه‌ای امضا و همکاری خود را آغاز کرده‌ایم. پیشنهاددهنده استاندارد‌ها هستیم و اداره استاندارد و پلیس هم باید استاندارد‌ها را تایید کنند.

وی گفت: تا سال آینده ایستگاه‌های شارژ راه‌اندازی می‌شود، چون تمام برنامه ما این است که زودتر در کل تهران این کار را توسعه دهیم.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا