برقی کردن موتورسیکلت‌ها به‌عنوان طرح درازمدت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، بهرام سرمست روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم‌ افزود: برخی مسئولان دستگاه‌ها فقط حرف خود را می‌گویند و وظایف ذاتی‌شان را به گردن دستگاه‌های دیگر می‌اندازند، درحالی‌که در مقابل امنیت، آرامش و فضای زیست سالم شهروندان مسئول هستند.

وی با تاکید بر یک‌صدایی مسئولان دستگاه‌های اجرایی، اضافه کرد: همه دستگاه‌ها ضمن انجام وظایف ذاتی، باید در مقابل اعتبارات و نحوه هزینه کرد در راستای سالم‌سازی فضای زیست شهروندان پاسخگو باشند.

سرمست بابیان این‌که قم در مقایسه با سایر استان‌ها، عملکرد قابل قبولی داشته است، اضافه کرد: بنای کمیته اضطرار آلودگی هوا این بود که ازنظر معیار، شاخص و به لحاظ علمی رصد نماید و اگر اعلام تعطیلی می‌کند، بر اساس نظرات کارشناسی باشد و در مقابل امواج هیجانی افکار عمومی منفعل نشود.

وی ادامه داد: بخش مهمی از مدیریت و کنترل به همکاری دستگاه‌ها برمی‌گردد و هیچ طرحی بدون همکاری و همیاری شهروندان به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

وی بابیان این‌که باید دست‌کم ۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا به مجموع ایستگاه‌های قم اضافه شود، خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و محیط‌زیست باید فیلتراسیون صنایع آلاینده را پیگیری نمایند و نیروگاه سیکل ترکیبی نیز به‌جای گاز از سوخت مازوت استفاده نماید.

استاندار قم تصریح کرد: با صنایع آلاینده به نحوی برخورد شود تا هم میزان آلایندگی به حداقل برسد و هم به رونق تولید و اشتغال آسیب وارد نشود.

وی بر برقی کردن موتورسیکلت‌ها به‌عنوان طرح درازمدت و همچنین نوسازی ناوگان حمل‌ونقل شهری و راه‌اندازی قطار شهری برای کاهش آلودگی هوا تاکید کرد.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا