فقط ۱۰ درصد آلودگی هوا به‌خاطر فعالیت موتورسیکلت‌هاست

برای درج آگهی رایگان کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران عصر امروز در همایش ساختمان پایدار گفت: اگر بپرسیم از خودمان که در این بیش از دو دهه چه کرده‌ایم نمی‌توانیم جواب خوبی بدهیم و باید بگوییم در برخی جا‌ها موفق بودیم و برخی جا‌های دیگر خیر.

شهردار تهران ادامه داد: کشور ما از نظر رتبه‌بندی شدت انرژی رتبه خوبی ندارد، زیرا این رتبه‌بندی از سه بخش تشکیل می‌شود که ما عملکرد خوبی نداریم.

وی افزود: در کشور چین مصرف انرژی ۱۴ برابر شده است، اما شدت انرژی آن ثابت مانده است و حکایت از آن دارد که اگر چه مصرفشان بالا رفته، اما تولیدات‌شان هم افزایش یافته است.

وی افزود: خاطرم هست که در دهه هفتاد اولین کسی که در حوزه انرژی حرف زد مهندس چیت‌چیان بود که باید ایشان را پایه‌گذار این موضوع در کشور بدانیم.

شهردار تهران گفت: تا آن روز کسی از میزان اتلاف انرژی با خبر نبود و اعداد و ارقامی که امروز به دست ما رسیده است ناشی از آن ممیزی‌های انرژی است.

حناچی تصریح کرد: آن زمان خیلی این موضوعات، محلی از صحبت نداشت و خیلی به این مسائل نمی‌پرداختند و برای مثال کسی توجهی به برچسب انرژی و مفهوم آن نداشت؛ باید به این سمت حرکت کنیم که مصرف سوخت کاهش پیدا کند و در این زمینه نیازمند اجرای طرح‌های پایلوت هستیم.

حناچی گفت: این روز‌ها تهران حال خوشی ندارد و نفس‌های مان به شماره افتاده و امروز وظیفه همه ما کاهش مصرف انرژی است تا شاهد آلودگی‌های این شکلی نباشیم.

حناچی گفت: روز شنبه مرکز حمل و نقل پیشرفته را در شهرداری تهران با همکاری ریاست جمهوری کلید خواهیم زد، زیرا ۱۰ درصد آلودگی هوا به دلیل موتورسیکلت‌هاست.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا