ابطال کارت سوخت موتورسیکلت‌های فرسوده

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، شهرام رضایی، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: مصوبه دولت به ما می‌گوید که فقط سهمیه خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها ذخیره می‌شود و سهمیه ناوگان عمومی در پایان ماه، به ماه بعد منتقل نمی‌شود.

** موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال نه کارت سوخت دارند و نه سهمیه بنزین

وی افزود: موتورسیکلت‌های با سن بالای ۱۰ سال بر اساس مصوبه هوای پاک، فرسوده تلقی می‌شوند و بر اساس قانون به آن‌ها کارت سوخت داده نمی‌شود، ازاین‌رو سهمیه بنزین نیز ندارند؛ اگر بخواهد این قانون تغییر کند باید به ما ابلاغ شود؛ تا این لحظه هیچ ابلاغی به شرکت نفت برای اینکه به دارندگان موتورسیکلت‌های با سن بالای ۱۰ سال کارت سوخت بدهیم، صورت نگرفته است، اما هر زمان این ابلاغ صورت بگیرد ما آمادگی داریم که به آن‌ها کارت سوخت و سهمیه بدهیم.

** پیک‌های موتوری چگونه سهمیه بنزین بگیرند؟

رضایی در خصوص سهمیه بنزین پیک‌های موتوری گفت: در آخرین کارگروهی که متشکل از وزارتخانه‌های کشور، نفت و سازمان برنامه و بودجه بود، آنجا مصوب کردند که فعالان پیک‌های موتوری به‌شرط آنکه پیمایش داشته باشند و سامانه داشته باشند که وزارت کشور طبق آن، پیمایش آن‌ها را با عنوان موتورسیکلت‌های حمل بار شهری مورد تأیید قرار دهد، ما به‌صورت اعتباری و بر اساس تفاوت نرخ‌های اول و دوم به آن‌ها سهمیه بنزین می‌دهیم.

وی ادامه داد: تاکسی‌های اینترنتی هم باید پیمایش‌شان تأیید شود و بعد از تأیید پیمایش توسط وزارت کشور، سهمیه اعتباری آن‌ها واریز می‌شود.

** کسانی که در چند تاکسی اینترنتی فعال‌اند چطور سهمیه می‌گیرند؟

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پاسخ به اینکه “اگر کسی در دو برند متفاوت تاکسی اینترنتی به‌صورت همزمان فعال باشد، چگونه سهمیه دریافت می‌کند؟ “، گفت: بر اساس مجموع پیمایش در تمامی برند‌های تاکسی اینترنتی که فعالیت می‌کند، سهمیه اعتباری دریافت خواهد کرد.

وی افزود: اگر فردی که در تاکسی‌های اینترنتی یا پیک‌های موتوری مشغول فعالیت است و سهمیه‌ای دریافت نمی‌کند، باید از شرکت کارفرمای خود و یا اتحادیه مربوط به فعالیتش پیگیری کند تا میزان پیمایش وی در سامانه‌ای ثبت شود، و اتحادیه و شرکت‌های مربوطه، از وزارت صمت و وزارت کشور پیگیری می‌کنند و در این صورت است که وزارت کشور میزان پیمایش این فرد را تأیید کرده و سهمیه به‌صورت اعتباری در پایان هر ماه به وی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا