تردد بیش از یک میلیون موتورسیکلت در كلانشهر تهران

برای درج آگهی رایگان کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، سرپرست اداره سیاست‌گذاری و پایش مرکز تهران هوشمند آلودگی هوا و آب، ترافیک، کمبود فضای پارک و رخداد ۲۰ میلیون سفر روزانه و مصرف بیش از ۱۲ میلیون لیتر بنزین در روز را از چالش‌های کلانشهر تهران نام برد و اظهار کرد: براین اساس در این مرکز در چشم‌انداز تهران هوشمند رفت و آمد روان از شهری سالم مدنظر قرار گرفته است.

فرهاد توکل همدانی در نشست هم‌اندیشی نقش جابه‌جایی هوشمند در حمل و نقل شهری با اشاره به راه‌اندازی شورای راهبردی تهران هوشمند در شهرداری تهران، گفت: در حال حاضر ما در دورانی زندگی می‌کنیم که تحولات فناورانه نوع زندگی ما را تغییر داده است.

وی تحولات فناورانه را در حوزه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و نسل پنجم ارتباطات دانست و اظهار کرد: بر اساس تصورات عمومی شهری که بتواند از این فناوری‌ها استفاده کند، شهر هوشمندی است؛ ولی در سال‌های اخیر بیشتر بر خروجی‌های شهرهای هوشمند توجه می‌شود.

سرپرست اداره سیاست‌گذاری و پایش مرکز تهران هوشمند به اقدامات انجام شده در حوزه ایجاد شهر هوشمند درتهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در کلانشهر تهران با چالش‌هایی مانند آتش‌سوزی، ترافیک، کمبود فضای پارک و کمبود منافع آب و آلودگی آب و آلودگی‌های هوا مواجه هستیم، ضمن آنکه بر اساس آمارها روزانه بیش از ۱۲ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود و ۲۰ میلیون سفر روزانه انجام می‌شود.

توکل همدانی تردد روزانه دو میلیون خودرو و تردد بیش از یک میلیون موتورسیکلت را از دیگر چالش‌های کلانشهر تهران نام برد و یادآور شد: در چشم‌انداز تهران هوشمند ایجاد شهری سالم و رفت و آمد روان در نظر گرفته شده است و در این راستا بر هوشمندسازی حمل و نقل درون شهری، حمل و نقل پاک و اشتراکی تاکید شده است.

وی ایجاد پارکینگ‌های هوشمند را از دیگر اقدامات این مرکز دانست و گفت: با همکاری بخش خصوصی در منطقه ۲ تهران پارکینگ‌های هوشمند راه‌اندازی شده است و قرار است ۳۷ مرکز پارک هوشمند در مرکز شهر تهران راه‌اندازی کنیم.

انتهای پیام

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا