تجهیز ناوگان موتوری پاسگاه‌های محیط‌بانى به زودى / موتورهای موجود برای استفاده از مناطق صعب‌العبور کاربرد ندارند

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، سرهنگ جمشید محبت خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: تحویل خودروها از روز گذشته آغاز شد و استان‌های کردستان، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام ۲ دستگاه خودرو تحویل گرفته‌اند و تمام خودروها یک تا دو هفته آینده تحویل پاسگاه‌های محیط‌بانی سراسر کشور می‌شود.

وی اظهار داشت: به هر استان حداقل یک خودرو تعلق می‌گیرد اما برخی استان‌ها بنا به نیاز خودرویی که دارند تعداد بیشتری دریافت خواهند کرد و برای اینکه از تحویل آنها به پاسگاه‌های محیط‌بانی مطمئن شویم در حال بغل‌نویسی خودروها هستیم؛ یعنی از ادارات کل محیط زیست استان‌ها خواستیم نیاز خودرویی پاسگاه‌های خود را اعلام کنند و بر اساس آن نام هر پاسگاه محیط‌بانی را کنار خودرو می‌نویسیم و با این روند هیچ خودرویی به اشتباه به جای دیگری تحویل داده نمی‌شود. 

محبت خانی تاکید کرد: با توجه به اهمیت تجهیز ناوگان موتوری پاسگاه‌های محیط‌بانی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تمام این ۴۱ خودرو را به بخش محیط‌بانی اختصاص داده و حتی یک خودرو هم به بخش دیگری از سازمان تعلق نگرفته است.

وی اظهار داشت: ناوگان محرکه پاسگاه‌های محیط‌بانی ما بسیار ضعیف است و خودروها و موتورهای موجود برای استفاده از مناطق صعب‌العبور کاربرد ندارند از این رو تجهیز ناوگان موتوری از دو سال پیش در دستور کار سازمان محیط زیست قرار گرفت و امروز با صرف هزینه ۱۵ میلیارد تومان از بودجه سازمان گام بزرگی در این زمینه برداشته شد که ادامه این روند و همچنین تهیه تعدادی موتورسیکلت نیز جزو گام بعدی ما در این مسیر است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست یادآور شد: ۱۸ میلیون هکتار مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است که توسط سه هزار و ۴۰۰ محیط‌بان حفاظت می‌شود و تمام آنها به تجهیزات لازم نیاز دارند بر این اساس از سال گذشته تجهیزات شخصی مانند جلیقه ضد گلوله، بازوبند و زانو بند را در اختیار محیط‌بانان قرار دادیم، امسال نیز اقدام به نصب دوربین بر روی لباس محیط‌بانان کردیم و روند تجهیز محیط ‌آنان و پاسگاه‌های محیط‌بانی همچنان ادامه دارد. 

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا