مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

هدف‌گذاری توسعه ساخت داخل تا سال 1400

به گزارش موتورسیکلت نیوز، آیین تودیع مدیرکل دفتر ماشین‌سازی و تجهیزات ومعارفه رییس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی وتجهیزات صبح امروز با حضور سرپرست معاونت امور صنایع، مدیران کل دفاتر تخصصی معاونت امور صنایع، برگزارشد.

براساس حکم رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت «سید محمد مهدی هادوی» به سمت رییس مرکز ساخت داخل و ماشین‌سازی و تجهیزات منصوب شد.

صادق نیارکی در این مراسم با اشاره به ضرورت توسعه و تعمیق ساخت داخل تصریح کرد: به‌دلیل اهمیت و سهمی که توسعه ساخت داخل در اشتغال‌زایی وصرفه‌جویی ارزی می‌تواند نصیب کشور کند، این بخش به مرکز ساخت داخل ارتقا یافته است.

او در ادامه با اشاره به اجرای قانون حداکثر توان تولید داخل و حمایت از کالاهای ایرانی گفت: اگر این قانون به‌طور اثربخشی پیاده‌سازی شود. ساخت داخل معنا و مفهوم واقعی خود را پیدا می‌کند و تجمیع تقاضا اتفاق می‌افتد و براساس تجمیع تقاضا، توجیه فنی و اقتصادی برای بسیاری از رشته‌ها برای ساخت داخل ایجاد می‌شود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: اجرای این قانون طبق ابلاغیه وزیر صنعت به این مرکز تفویض شده است و به نظر می‌رسد در شرایط کنونی بسیاری از کالاها علی‌الخصوص درحوزه ماشین‌سازی وتجهیزات توجیه ساخت داخل دارند.

صادقی نیارکی صنعت ماشین‌سازی را هویت یک کشور و پیشران توسعه صنعتی عنوان کرد و گفت: در بخشی از صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات به‌روزآمدی، به‌روزرسانی، بازسازی و نوسازی را نیازمند هستیم.

او با اشاره به اینکه تولید ماشین آلات و تجهیزات هویت یک کشور است، گفت: یکی از مباحثی که در معاونت امور صنایع پی‌گیری می‌کنیم، «زنجیره ارزش کارخانه‌سازی » مشابه شرکت احداث صنعت است که در گذشته ایجاد شده بود.

سرپرست معاونت امور صنایع بیان کرد: ما باید چند شرکت کنسرسیومی در حوزه زنجیره ارزش کارخانه‌سازی داشته باشیم که آن‌ها بتوانند، زنجیره ساخت تجهیزات و ماشین‌سازی را به‌صورت هم‌افزا دنبال کرده و زنجیره کارخانه‌سازی را با تکمیل کلیه فرآیندها کامل کنند.

وی تاکید کرد: زنجیره ارزش کارخانه‌سازی یکی از مباحثی است که باید مرکزساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات به آن توجه بیشتری کند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از صحبت خود گفت: ایران جزوه رتبه‌های نخست فارغ‌التحصیلان رشته فنی و مهندسی در دنیا است. لذا مزیت در طراحی و مهندسی به‌وسیله فارغ‌التحصیلان پتانسیلی برای این حوزه محسوب می‌شود.

صادقی نیارکی با تقدیر از زحمات و تلاش‌های، شیروی مدیرکل سابق دفترماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صمت، اشاره‌ای به دستاوردهای دوران مدیریتی وی داشت.

گفتنی است سیدمحمدمهدی هادوی که سابقه طولانی در حوزه ساخت داخل و مدیریت بخش‌های صنعتی را در کارنامه دارد، طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان رییس مرکز ساخت داخل و ماشین‌سازی و تجهیزات منصوب شد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا