همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

آیا سیاست‌های ارزی دولت چهاردهم برای واردات قطعات موتورسیکلت و دوچرخه همانند دولت قبل خواهد بود؟

نژادیان: در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری، دکتر مسعود پزشکیان اعلام کرد که ارز باید تک نرخی شود. ازاین‌رو، پیش‌بینی می‌شود که به احتمال زیاد و خوشبینانه سیاست‌های ارزی در خصوص موتورسیکلت و دوچرخه همانند دولت قبل باشد. مگر این که بدنه دولت و وزرای جدید نظر رییس جمهور را در خصوص سیاست‌های ارزی بیان شده تغییر دهند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، محمدعلی نژادیان مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت در یادداشتی نوشت: در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری دکتر مسعود پزشکیان به صراحت اعلام کرد که:

«به هر کسی که ارز ترجیحی می‌دهیم یعنی رانت پرداخت می‌کنیم؛ باید ارز را تک نرخی کرده، غیر از بحث دارو و نهاده‌ها و مواد غذایی مردم، چه کسی گفته ارز ۲۸ هزار تومانی و به دیگری ارز ۴۰ هزار تومانی بدهیم. دولت نباید در بازار و ارز دخالت کند. دولت باید برای دارو و کالاهای اساسی یارانه بدهد. بقیه‌اش را بازار تامین می‌کند و مشکلی ایجاد نمی‌شود. در این زمینه خیلی از کارشناسان اتفاق نظر دارند.»

ازاین‌رو، با توجه به (واقعیت‌های ارزی ایران، وضعیت وصول مطالبات ارزی کشور و همچنین تفکر دکتر مسعود پزشکیان درباره تخصیص منابع ارزی)، فعالان موتورسیکلت اگر می‌خواهند مسائل ارزی خود را حل کنند و به وضع مطلوب مورد نظر خود برسند، نباید منفعلانه عمل کنند و در نهایت باید استدلال قوی داشته باشند. در غیر این صورت خوشبینانه همه چیز همانند چند سال گذشته و در ادامه سیاست‌های ارزی دولت سیزدهم پیش خواهد رفت.

انتهای پیام/

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا