رئیس محیط زیست: راهکار دولت برای کاهش آلودگی هوا برقی‌شدن ناوگان حمل‌ونقل است

سلاجقه درباره تأثیر موتورسیکلت‌ها، سوخت مازوت و کارخانه‌های اطراف تهران در ایجاد آلودگی خاطرنشان کرد: بر اساس ایستگاه‌های پایش ۳۴ گانه که در استان تهران مستقر هستند، این آلودگی بیشتر مربوط به خودروهای متحرک و بنزین سوز است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از مهر، علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه هیأت، دولت درباره تمهیداتی که این سازمان برای موضوع آلودگی هوا در ۶ ماه دوم سال برنامه ریزی کرده است، گفت: دو موضوع در دستور کار دولت قرار دارد نخست برقی شدن وسایل حمل و نقل عمومی است و دیگر اینکه شهرداری تهران حدود هزار دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه خواهد کرد.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: تولید و قرار گرفتن هفت نوع خودرو برقی در چرخه حمل و نقل کشور در دستور کار نهاد ریاست جمهوری است و ۱۵۰ ایستگاه شارژ خودرو برقی در شهرهای تهران و کرج تأسیس شده است.

وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال این تعداد به هزار ایستگاه افزایش خواهد یافت و در شهرهای ساری، تبریز و اصفهان توسعه می‌یابد.

سلاجقه درباره افزایش کیفیت سوخت خودورها ابراز امیدواری کرد که در این حوزه به سمتی حرکت کنیم که از سوخت‌های ناپاک استفاده نشود.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه وزارت نفت بر اساس تکالیفی که دارد کارهای زیر بنایی مهمی را در این حوزه در دستور کار دارد، یادآور شد: بهینه سازی و افزایش کیفیت سوخت از جمله مسائلی است که در ۹ تا ۱۱ پالایشگاه کشور دنبال می‌شود و البته برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند بازه زمانی و اعتبارات کافی هستیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، برقی شدن ناوگان حمل ونقل را از جمله راهکارهای دولت برای کاهش آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: بهینه‌سازی و افزایش کیفیت سوخت در ۱۱ پالایشگاه کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع
مهر

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا