مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

با روش‌های استعلام خلافی موتورسیکلت آشنا شوید

استعلام خلافی موتورسیکلت با پلاک ملی در گذشته، کاری سخت و زمان‌بر بود. پلاک ملی موتورسیکلت در واقع همان پلاک‌ عادی است که برای افراد معمولی جامعه صادر می‌شود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از عصر خودرو، پلیس راهور،‌ پس از گذشت سال‌ها اقدام به راه‌اندازی روش‌های جدید برای گرفتن استعلام خلافی موتورسیکلت کرد. با این روش‌ها مردم می‌توانند به راحتی پرداخت خلافی را انجام داده و از دوبرابر شدن جریمه‌ها جلوگیری کنند. ما در این مقاله به‌طور کامل، همه روش‌های قدیمی و جدید استعلام خلافی موتورسیکلت را بررسی خواهیم کرد. پس از مطالعه این مطلب به‌طور‌کامل با انواع روش‌های موجود و مزایای هر یک آشنا خواهید شد.

استعلام خلافی موتورسیکلت به روش‌های قدیمی

اولین روشی که برای استعلام خلافی موتورسیکلت پلاک ملی وجود داشت، مراجعه حضوری بود. افراد باید هر ماه یا هر سال برای استعلام خلافی موتور خود به مراکز پلیس +10 مراجعه می‌کردند. به‌دلیل مشغله کاری و مشکلات دیگر، بسیاری از رانندگان و راکب‌های موتورسیکلت از این کار سر باز می‌زدند و نتیجه این غفلت، دوبرابر شدن جریمه‌ها بود. پس از مدتی، روش‌های دیگری نیز در کنار مراجعه حضوری برای استعلام خلافی موتور در نظر گرفته شد. این روش‌ها شامل ارسال پیامک و تماس تلفنی بود. در ادامه هر یک از این روش‌ها را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم.

استعلام خلافی با تلفن؛ روشی از کار افتاده

استعلام خلافی موتور با پلاک روش تماس با شماره 02188288888، تا مدت‌ها فعال نبود. پس از مدتی عدم فعالیت، مجددا این شماره شروع به کار کرد. برای استعلام خلافی با تلفن به کد ملی و شماره پلاک موتورسیکلت نیاز دارید. به‌همین دلیل به این روش، استعلام خلافی خودرو با کد ملی نیز گفته می‌شود. با گفتن اطلاعات مورد‌نظر به اپراتور می‌توانید نسبت به جزئیات خلافی موتورسیکلت آگاه شوید. انتظار برای پاسخ اپراتور و عدم امکان پرداخت خلافی، از معایب این روش محسوب می‌شود.

استعلام خلافی موتورسیکلت پلاک ملی با پیامک

این روش به‌عنوان استعلام خلافی موتور با کد vin نیز شناخته می‌شود. با ارسال کد vin موتورسیکلت به شماره 1101202020 می‌توانید نسبت به استعلام خلافی موتور اقدام کنید. متاسفانه این روش با دریافت هزینه همراه خواهد بود.

علاوه‌بر این‌که برای مشاهده جزئیات خلافی و دریافت قبض پرداخت باید دو بار دیگر پیامک ارسال شود. هر بار ارسال پیامک نیز هزینه‌ای در بر خواهد داشت. پس از دریافت شماره قبض نیز باید در سامانه‌ای دیگر به پرداخت خلافی بپردازید. در واقع برای پرداخت و استعلام خلافی با پیامک نیازمند زمان خالی خواهید بود.

جدید‌ترین روش استعلام خلافی موتورسیکلت آنلاین

پس از این‌که مشکلات روش‌های قدیمی استعلام خلافی خودرو از طریق ارسال پیامک و شماره تماس بررسی شد، پلیس راهور اقدام به راه‌اندازی سامانه اینترنتی کرد. متاسفانه این سامانه نیز مشکلات متعددی به‌همراه دارد. برای مثال، بزرگ‌ترین مشکل سامانه پلیس، به‌روز نبودن اطلاعات آن است.

برای حفاظت از اطلاعات دریافتی و جلوگیری از هک سایت، پلیس هر 10 روز یک بار اقدام به بارگذاری اطلاعات می‌کند. یعنی، در‌صورتی که استعلام خلافی موتورسیکلت پلاک ملی را امروز انجام دهید، جزئیات ده روز پیش را مشاهده خواهید کرد.

دریافت خدمات موتورسیکلت و خودرو

در این مقاله همه راه‌های موجود برای استعلام خلافی موتورسیکلت پلاک ملی بررسی و مزایای هر یک گفته شد. راه‌های جدید استعلام خلافی به‌صورت آنلاین باعث شده تا مردم در هر ساعت از شبانه‌روز، به اطلاعات دقیق و جزئیات صورت‌حساب خلافی دسترسی داشته باشند. که به‌راحتی از جزئیات صورت‌حساب خلافی موتورسیکلت خود آگاه شده و پرداخت آن را در همان صفحه انجام دهید.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
عصر خودرو
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا