همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

کلاه ایمنی بادی برای دوچرخه‌سواری ساخته شد

یک استارت‌آپ آلمانی موفق به ساخت کلاه ایمنی بادی شده که مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

 به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از آنا، کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری وسیله سنگین و حجیمی هستند به همین دلیل نسخه‌های تاشو یا کوچک‌شونده آن دیده نمی‌شود. اکنون یک نسخه بادی از این ابزار ساخته شده که می‌توان باد آن را خالی و تا کرد.

اکنون استارت‌آپ آلمانی به نام Inflabi کلاه ایمنی بادی به همین نام را می‌سازد که در حقیقت شامل محفظه‌های هوایی از جنس TPU (پلی اورتان ترموپلاستیک) بوده که در یک پارچه مقاوم در برابر سایش جوش داده شده تعبیه شده است.

این محفظه‌ها به وسیله شیر‌هایی در پشت سر باد می‌شوند. هرچند هر پمپ باد مخصوص چرخ‌های دوچرخه برای این کار مناسب است؛ اما یک پمپ باد نیز همراه کلاه ایمنی وجود دارد. باد کلاه ایمنی ظرف مدت ۲۰ ثانیه کاملاً خالی می‌شود و پس از خالی‌شدن باد، می‌توان این ابزار را تا کرد.

کلاه ایمنی باید چند مزیت دارد، نخست آنکه ۷۰ درصد حجم آن از باد است که بسیار سبک‌تر از نمونه‌های فعلی ۱۴۰ گرمی است؛ اما وزن دقیق آن هنگام تولید تجاری مشخص می‌شود. از آنجا که این کلاه انعطاف‌پذیر است به راحتی می‌تواند در جیب کاربر جای گیرد و فومی در آن وجود دارد که اگر در اثر ضربه آسیب ببیند، پس از هر تصادف قابل استفاده است.

ایمنی کاربران در کلاه ایمنی بادی در نظر گرفته شده است به همین دلیل طراحان ادعا می‌کنند قابلیت جلوگیری از شوک این کلاه ایمنی چهار بار بیشتر از نمونه‌های معمولی است.

پایان پیام/

منبع
آنا

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا