مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در دو روز توقیف شد

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از توقیف ۸۰۰ موتورسیکلت در ۲ روز گذشته (۳۰ و ۳۱ اردیبهشت) به دلیل تخلفات پلاک خبر داد و گفت: مخدوش کردن پلاک جرم مشهود است و همه موتورسیکلت‌های متخلف به پارکینگ منتقل می‌شوند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ احسان مومنی با اشاره به تردد حدود چهار میلیون موتورسیکلت در سطح شهر تهران اظهارداشت: طرح «موتوریار» که از ۲ سال گذشته برای ایجاد نظم در ترافیک موتوری پایتخت به صورت مستمر اجرا شده و همچنان نیز با قوت در حال اجرا است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: دستکاری پلاک‌های موتورسیکلت‌ها مسئله‌ای امنیتی است و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

وی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امنیتی و اجتماعی تهران را موتورسیکلت‌هایی با پلاک مخدوش عنوان کرد و افزود: بسیاری از سرقت‌ها توسط این موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود که برخورد با آن را مطالبه جدی مردم و تکلیف پلیس کرده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: اکنون پلیس راهور به همراه یگان‌های انتظامی در سطح شهر تهران برای ایجاد امنیت به طور جدی با موتورسیکلت‌های متخلف برخورد می‌کنند و همه موتورهایی که پلاک آنها به هر شکلی مخدوش باشد، توقیف و راهی پارکینگ می‌شود.

موتورسیکلت فقط توسط مالک آن آزاد می‌شود

سرهنگ مومنی به مسئله چند مالکیتی موتورسیکلت‌ها اشاره کرد و افزود: طرح برخورد با موتورسیکلت‌های دارای پلاک مخدوش نیز کمک بزرگی به تعیین تکلیف مالکیت این وسائل نقلیه خواهد کرد زیرا فقط و فقط مالکان اصلی و هر آنکه در سامانه راهور به عنوان مالک موتورسیکلت شناخته شود می‌تواند برای آزادسازی وسیله نقلیه خود اقدام کند.

به گفته وی، موضوع انضباط در تردد موتورسیکلت‌ها نیز از دیگر دغدغه‌های پلیس است که در حوزه تردد در خطوط اتوبوس‌ها به طور جدی در حال برخورد است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، تردد این وسائل نقلیه در پیاده‌روها را از دیگر موضوعات در دست پیگیری پلیس دانست و افزود: امیدواریم شهرداری با برخی اصلاحات هندسی در محدوده‌های تخلف راکبان به پلیس و مردم کمک کند.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایرنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا