همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

برنامه برای خرید ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در قم

شهردار قم بودجه پیشنهادی شهرداری در سال آینده را بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بودجه سال جاری نیز بیش از ۹۰ درصد محقق شده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از مهر، سید مرتضی سقاییان نژاد بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات استان قم اظهار داشت: تاکنون بیش از نود درصد بودجه سال جاری محقق شده است و ما در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۶ مرحله افتتاح داشتیم که رقمی بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان برای آنان هزینه شده است.

شهردار قم بیان داشت: در سال ۱۴۰۱ بودجه شهرداری قم، ۴,۲۰۰ میلیارد تومان بسته شد که در اصلاحیه به ۵,۲۰۰ میلیارد تومان رسیده و تا پایان سال نیز این بودجه به ۶ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی گفت: طرح ها و پروژه هایی نیز بیش از ۵ هزار میلیارد ریال تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

سقائیان نژاد گفت: در کشور تنگناهای اقتصادی وجود دارد که در این راستا خم به ابرو نیاوردیم و کمتر کلان‌شهری در کشور همانند قم طرح های عمرانی طبق برنامه ریزی ها انجام شده است که البته با چالش های متعددی در مرحله اجرا با آن مواجه بودیم که اجازه آسیب دیدن پروژه ها را نداده ایم و افتتاح پروژه ها تا اواسط اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بودجه شهرداری در سال آینده رقمی بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که ممکن است تا ده درصد افزایش و یا کاهش داشته باشد.

سقائیان نژاد عنوان داشت: احداث ۳۵ تقاطع غیر همسطح در شهر قم برنامه ریزی شده که هر تقاطع ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

تاکنون ۱۶ تقاطع غیر همسطح در قم به بهره برداری رسیده است

وی ادامه داد؛ تاکنون ۱۶ تقاطع به بهره برداری رسیده و این ۳۵ تقاطع در ۵ محور توزیع می شود که در محور فردوسی باید ۱۱ تقاطع در طول ۲۵ کیلومتری این مسیر انجام شود که ۴ تقاطع تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

شهردار قم گفت: تقاطع فردوسی به صندوق، تجهیز کارگاه شده و کار آن به زودی شروع خواهد شد، احداث تقاطع های فردوسی به حکیم، میدان ارتش، حافظ و میدان شهید زین الدین نیز از دیگر پروژه ها است و در محور جمهوری با طول ۱۶ کیلومتر نیز ۹ تقاطع ساخته می شود.

تکمیل تونل غدیر تا میدان سپاه تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده تکمیل می شود

وی بیان داشت: تکمیل تونل غدیر تا میدان سپاه تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده تکمیل می شود و احداث تقاطع قدس به مرجعیت در حال انجام بوده و تقاطع میدان مرجعیت نیز در حال طراحی است و در محور عمار یاسر نیز ۶ تقاطع خواهیم داشت.

شهردار قم با بیان اینکه ۳۵۴ دستگاه اتوبوس در شهر قم داریم افزود: بعد از کرونا استفاده از حمل و نقل عمومی به ۸ درصد رسید که امروز این میزان ۱۱ درصد شده است.

وی افزود: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شد که ۱۱ اتوبوس تاکنون تحویل شده که به دلیل اختلاف ال سی با چین تحویل مابقی با تاخیر مواجه شده است.

برنامه برای خرید ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در قم

سقائیان نژاد گفت: برای خرید ۱۰۰ هزار موتورسیکلت برقی برنامه ریزی خواهیم کرد که در این راستا تسهیلات لازم برای خرید داده خواهد شد که موتورسیکلت های برقی می توانند به بهبود هوای پاک قم کمک کنند.

انتهای پیام/

منبع
مهر

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا