موتورسیکلت بزرگترین مشکل گردشگری یزد!

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، «سید مصطفی فاطمی» در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: متاسفانه تردد موتورسواران به ویژه در بافت تاریخی بزرگترین مشکلی است که باعث ترافیک، سر و صدای زیاد و احساس ناامنی در بین گردشگران می‌شود و با وجود ارائه طرح‌هایی مانند صدور کارت تردد برای آنها تاکنون این مشکل برطرف نشده است.

وی با بیان این که ترس و احساس ناامنی در بین گردشگران منجر به دوچندان شدن ذهنیت منفی آن‌ها نسبت به این شهر جهانی و حتی کشور می‌شود، گفت: گردشگران خارجی قبل از سفر به ایران با ذهنیت‌هایی منفی از کشورمان روبرو می‌شوند که همواره ترس سفر به ایران در آن‌ها وجود دارد و زمانی که با سر و صدایی زیاد و تردد راکبان موتورسوار روبرو می‌شوند، بر ذهنیت آن‌ها اضافه می‌شود.

این مسئول افزود: برخی از رفتارهای موتورسواران مانند بوق زدن و گاز دادن پشت سر افراد شاید در فرهنگ ما تعریف شده باشد اما چنین رفتارهایی منجر به برانگیختن ترس و احساس ناامنی در بین گردشگران می‌شود و این در حالی است که این احساس در کوچه‌های سرپوشیده و ساباط‌ها شدت بیشتری دارد.

وی تردد خودروهای سواری در بافت جهانی یزد را از دیگر مشکلات این بافت عنوان کرد و گفت: خودروهای سواری نیز باعث ایجاد ترافیک در بافت تاریخی می‌شوند و این در حالی است بعضاً کسبه و شهروندان نیز از این معضل گلایه‎مند هستند.

فاطمی به ضرورت رفع مشکلات مذکور از سوی مسئولان شهر و شورای ترافیک استان تاکید و اظهار کرد: باید هر چه زودتر نسبت به بهبود این وضعیت به منظور ایجاد امنیت در بافت تاریخی اقدام شود.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا