پایان مرحله اول پلاک‌گذاری موتورهای شارژی در کیش

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شرکت عمران، آب و خدمات ویش گفت: طبق مصوبه و اعلام شورای ترافیک مرحله نخست پلاک گذاری موتورهای شارژی در این جزیره به پایان رسید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، آب و خدمات کیش، غفار آقازاده روز پنجشنبه با بیان اینکه تا پایان مرداد امسال تعداد ۶ هزار و ۳۱ موتور شارژی در کیش ساماندهی شدند اظهار داشت: از این تعداد، چهار هزار و ۸۰۱ دستگاه پلاک جزیره کیش را دریافت کردند و ۱۲۳۰ موتور که دارای پلاک ملی بودند در سامانه پلیس راهور ثبت شدند.

وی افزود: مرکز ساماندهی موتور سیکلت های شارژی با همکاری مدیریت حمل و نقل شرکت عمران، آب و خدمات کیش و پلیس راهور کیش از ۱۹ آذر سال ۱۴۰۰ با هدف تعیین مالک، اختصاص پلاک و صدور کارت برای موتورهای شارژی ، الزام موتورسواران به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی  و حفظ فرهنگ ترافیکی خوب جزیره کیش در محل فرهنگسرای مرکزی راه اندازی شد.

آقازاده در خصوص فاز بعدی پلاک گذاری موتور های شارژی اظهار داشت: طبق تصویب شورای ترافیک از این پس فروشگاه های موتور سیکلت شارژی موظفند پیش از فروش موتورها، برای دریافت پلاک به مرکز پلاک گذاری واقع در فرهنگسرای مرکزی مراجعه کنند و پس از فروش موتور نیز به همراه  خریدار و مدارک مورد نیاز به این مرکز مراجعه و کار نقل و انتقال مالک موتور را انجام دهند.

وی افزود: مالک موتورهایی هم که از آغاز طرح پلاک گذاری موفق به دریافت پلاک نشده اند باید ابتدا از مدیریت حمل و نقل عمومی کیش مجوز دریافت پلاک را تهیه و سپس با مراجعه به مرکز ساماندهی موتورهای شارژی نسبت به پلاک گذاری اقدام کنند.

معاون خدمات شهری شرکت عمران، آب و خدمات کیش اضافه کرد: مالکان موتورهایی که دارای پلاک ملی هستند می باید به منظور ثبت مشخصات موتور به مرکز ساماندهی موتورهای شارژی مراجعه و کارت تردد موتور در کیش را دریافت کنند.

آقازاده در خصوص ساماندهی موتورهایی که در حوزه گردشگری فعال هستند گفت: به زودی رنگ پلاک های موتورهای کرایه ای که به منظور تفریح گردشگران در جزیره فعالیت می کنند به رنگ نارنجی تغییر خواهد کرد و بدیهی است که این موتورها فقط باید در محدوده سیاحتی و گردشگری که پلیس راهور برای آنان تعیین می کند، تردد کنند و اجازه ورود به منطقه شهری را نخواهند داشت.

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا