اهمیت وجود نشریه و رسانه براى پیشرفت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، نژادیان در یادداشتى نوشت: بعد از حدود ٢۵ سال از فعالیت‌هاى فرهنگى و اجتماعی که داشته‌ام، امروز یقین کامل دارم که اگر کار فرهنگى درست و به‌موقع انجام شود، ریشه همه امور اصلاح مى‌شود و علاوه بر هویت‌سازى فردى و گروهى، امنیت را در همه عرصه‌ها شاهد خواهیم بود و اگر این کار غلط صورت پذیرد، به مرور زمان جامعه افول خواهد کرد.

حال باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم که به‌طور کلى فرهنگ، هویت یک جامعه و اعضاى آن است و به همین علت در جنگ نرم، علاوه بر هدف گرفتن اقتصاد، یکى از اهداف مهم دیگر دشمن، تغییر یا انحطاط یک فرهنگ است.

قابل ذکر است که بدتر از اتفاق تحریم و جنگ اقتصادى براى یک جامعه، اهمیت ندادن به فعالیت‌هاى فرهنگى است. زیرا، کار فرهنگى باعث مى‌شود در شرایط سخت، روشنگرى بهتر صورت پذیرد و به‌دنبال آن تصمیم‌گیرى‌هاى مناسب‌ترى در همه زمینه‌ها اتخاذ گردد.

البته همیشه و در همه زمان‌ها یک عده از افراد هستند که اهمیتى براى کار فرهنگى قائل نیستند ولى معمولا همین افراد توقع دارند که جامعه براى آن‌ها امن باشد.

در نتیجه فعالیت‌هاى فرهنگى، در طى زمان همه چیز را تحت تاثیر قرار مى‌دهد؛ از جمله فعالیت‌هاى نشریات و رسانه‌ها مى‌تواند باعث جهت‌دهى درست، روشنگرى و رفع مشکلات شود و اگر این امر در یک جامعه مغفول بماند، نباید توقع پیشرفت داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا