سرهنگ احسان مومنی: تصادف موتورسواران در فصل تابستان افزایش می‌یابد

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت از افزایش آمار تصادفات موتورسیکلت‌ها در فصول گرم سال خبر داد و افزایش دما و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی را دو عامل موثر بر افزایش تعداد و تلفات تصادفات موتوری اعلام کرد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ احسان مومنی، با اشاره به علت تصادفات موتورسیکلت‌ها در تابستان خاطرنشان کرد: با شروع ایام گرم و فصل تابستان آمارها نشان می‌دهد که تصادفات موتورسیکلت‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. تا جایی که می‌توان گفت بالاترین آمار تصادفات منجر به فوت موتورسواران در فصل تابستان اتفاق افتاده و تصادفات موتورسیکلت در این فصل به دلایل گوناگونی مرگبارتر بوده است.

وی با اشاره به تاثیر گرما روی پایین آمدن سطح رعایت نکات ایمنی و هوشیاری گفت: طبق بررسی‌ها افزایش دما و گرمای هوا منجر به تعریق و ایجاد شرایطی سخت و طاقت‌فرسا برای رانندگان می‌شود و در این میان موتورسواران نیز کمتر از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند. این مسئله سبب می‌شود تا بر اثر تصادف و وارد شدن ضربه به سر راننده، احتمال آسیب جدی یا فوت فرد بالاتر برود.

مومنی همچنین با اشاره به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی و افزایش ریسک آسیب دیدن نوجوانان و دانش‌آموزان در جریان تصادفات موتوری اضافه‌کرد: در فصل تابستان با تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی و افزایش اوقات فراغت دانش‌آموزان و نوجوانان، این قشر از افراد جامعه بیشتر از موتورسیکلت استفاده می‌کنند.  اغلب این افراد نیز به سن قانونی برای استفاده از موتورسیکلت نرسیده‌اند و بدون گواهینامه و تجربه کافی دست به این کار می‌زنند. برای کاهش خطر آسیب‌دیدن نوجوانان و دانش‌آموزان، خواسته ما از خانواده‌ها این است که موتورسیکلت را در اختیار فرزندان خود قرار ندهند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ اظهارکرد: توصیه همیشگی ما به رانندگان این است که از کلاه ایمنی استفاده و با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تابستان خوب و بدون حادثه‌ای را تجربه کنند.

انتهای پیام/

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
منبع
ایسنا
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا