مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

پرویز سروری: باید برای ترافیک تهران تصمیم ملی گرفته شود/ نمی‌توان با راه‌اندازی اتوبان و بزرگراه جدید مشکل ترافیک تهران را برطرف کرد

سروری: اگر موتورسیکلت‌ها ساماندهی نشوند و این حجم خودرو وارد شهر شود، شهرداری می‌تواند چه کاری برای حل ترافیک تهران انجام دهد؟ شهرداری تهران با حمایت شورای شهر قرارگاه ترافیک راه‌اندازی کرده است که در این قرارگاه دستگاه‌های ذیربط حضور دارند تا به وظایف خود جامه عمل بپوشاند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، پرویز سروری در جریان برگزاری ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران گفت: اجلاس ششم شورای عالی استان‌ها دیروز با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی شروع به کار کرد و عصر دیروز نیز نمایندگان این شورا در نشستی صمیمی و صریح با آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و سردار هادیان‌فر رئیس پلیس راهور فراجا شرکت کردند که قرار شد تفاهم‌نامه همکاری میان شورای عالی استان‌ها و پلیس راهنمایی و رانندگی منعقد شود.

وی افزود: در جلسه‌ای که همراه اعضای شورای شهر تهران با حجت‌الاسلام اژه‌ای رئیس قوه قضائیه داشتیم، مقرر شد، شورای حل اختلاف ویژه مدیریت شهری شکل گیرد و با حضور رئیس قوه قضائیه در اجلاس عمومی که بزودی اتفاق خواهد افتاد، شکل عملی بگیرد.

سروری با اشاره به مشکلات زیاد مردم در خصوص اسناد قولنامه‌ای اظهار کرد: در جلسه‌ای که اخیرا با رئیس سازمان ثبت و اسناد کشور برگزار کردیم، این موضوع مورد توجه قرار گرفت.  در این جلسه به راهکارهایی دست پیدا کردیم که این راهکارها در یک کارگروه حقوقی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این موضوع در دو کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و ما نیز به طور جدی پیگیر آن هستیم تا یک بار برای همیشه این معضل حل شود.

ترافیک تهران را یک نفر دیگر به وجود می آورد و باید دیگری آن را مدیریت کند!

وی ادامه داد: به طور سالانه ۸۰۰ هزار خودرو وارد شهر تهران می‌شود که کمتر از ۱۰ درصد آن نیز از شهر خارج نمی‌شود. در خصوص حل ترافیک تهران باید یک تصمیم ملی گرفته شود و باید سهم‌تقصیر و سهم‌تاثیر این موضوع مشخص شود. ترافیک تهران را یک نفر دیگر به وجود می آورد و باید دیگری آن را مدیریت کند.

سروری با تاکید بر اینکه نمی‌توان با راه‌اندازی اتوبان و بزرگراه جدید مشکل ترافیک تهران را برطرف کرد افزود: اگر موتورسیکلت‌ها ساماندهی نشوند و این حجم خودرو وارد شهر شود، شهرداری می‌تواند چه کاری برای حل ترافیک تهران انجام دهد؟ شهرداری تهران با حمایت شورای شهر قرارگاه ترافیک راه‌اندازی کرده است که در این قرارگاه دستگاه‌های ذیربط حضور دارند تا به وظایف خود جامه عمل بپوشاند.

وی تاکید کرد: یک سوم بودجه شورای شهر تهران به موضوع حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا کرده و تسهیلات ویژه‌ای برای مردم در خصوص استفاده از اتوبوس و حمل و نقل عمومی پیش بینی شده است.

سروری با اشاره به نقش دولت در توسعه حمل و نقل عمومی بیان کرد: ۶ هزار دستگاه اتوبوس در تهران طی چهار سال اخیر به حدود ۲ هزار دستگاه کاهش پیدا کرده است و اگر بخواهیم به وضعیت قبلی خود دست پیدا کنیم باید حدود ۴ هزار دستگاه اتوبوس خریداری کنیم.

وی ادامه داد: در گذشته ۸۲.۵ درصد هزینه خرید یک دستگاه اتوبوس را دولت و ۱۷.۵ درصد آن را شهرداری پرداخت می‌کرد. اکنون هزینه خرید یک دستگاه اتوبوس ۵ میلیارد تومان است که شهرداری ها به تنهایی توانایی خرید آن را ندارند.

حادثه متروپل مجموعه‌ای از ناکارآمدی‌ها بود

رئیس شورای عالی استان‌ها در مورد حادثه متروپل آبادان نیز گفت: مجموعه‌ای از تخلفات و ناکارآمدی‌ها و سوءاستفاده در این حادثه وجود داشته است. در بخش طراحی و اجرا اشکالات اساسی وجود داشته و پیمانکار نظرات خود را به کارفرما تحمیل کرده است و نظارت مؤثری نیز وجود نداشته است.

وی ادامه داد: باید مبحث ساخت و ساز در کشور را ساماندهی کنیم و با نظام مهندسی و وزارت کشور باید جلسه‌ای برگزار شود تا به جمع‌بندی برسیم. شیوه‌نامه‌ها باید تغییر کند و مقررات جدید اعمال شود، در پلاسکو فقط گفتار درمانی شد و اتفاقی نیفتاد.

وی تاکید کرد: جلسه‌ای با حضور معاون وزیر راه و رئیس راهنمایی و رانندگی کشور با نمایندگان این شورا برگزار شد و موضوعات بدون هیچ محدودیتی مطرح شد، در این جلسه مقرر شد تفاهم نامه ای با رئیس راهنمایی و رانندگی کشور منعقد شود که در این تفاهم نامه موضوعات شوراها و مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد. 

سروری با اشاره به جلسه‌ای که با حضور ریاست قوه قضاییه برگزار شد گفت: در این جلسه حجت‌الاسلام محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه برای تشکیل کارگروه مدیریت شهری اعلام آمادگی کردند. در این کارگروه موضوعات مهم مدیریت شهری با قوه قضاییه پیگیری خواهد شد. همچنین کارگروه های دیگری با دیوان عالی اداری، سازمان بازرسی کل کشور و دیگر مجموعه‌های مرتبط با مدیریت شهری تشکیل خواهد شد. مقرر بود در این جلسه شورا رئیس قوه قضاییه حضور داشته باشند اما متاسفانه به علت کسالتی که برای ایشان پیش آمد کرد از حضور ایشان محروم شدیم ان‌شاءالله در اجلاس آینده رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی استانها شرکت خواهند کرد و تفاهم نامه مابین شورای عالی استان‌ها عملی خواهد رسید.

استقبال از سامانه جامع مصوبات کشور 

رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص سامانه جامع مصوبات نیز گفت: مصوبات بلدیه از ابتدای شکل‌گیری تاکنون در سراسر کشور در این سامانه بارگذاری خواهد شد و ناسخ و منسوخ مصوبات مشخص خواهد شد.

سروری ادامه داد: از این سامانه رونمایی شد و فعلا مصوبات ادوار شورای عالی استان‌ها در آن بارگذاری شده است و در مراحل بعد تمام مصوبات تمامی شوراها در آن بارگذاری خواهد شد که موجب ایجاد یک بانک بزرگ کارشناسی برای متخصصان و عموم مردم می‌شود. سامانه جامع مصوبات کشور یک بانک اطلاعاتی بزرگ جریان کارشناسی و حقوقی کشور است. این سامانه در تهران طی ۴ سال ۱۲ میلیون بازدید داشته است.

رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: اکنون این سامانه رونمایی شده است و در فاز نخست مصوبات شورای عالی استانها در این سامانه بارگذاری شد.

انتهای پیام

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایسنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا