همکاری با بازاریاب به‌صورت غیرحضوری

موتورسیکلت‌های الکتریکی برگ برنده جدید ارتش‌های جهان در نبردهای زمینی

موتورسیکلت های برقی یا e-bike که یکی از موفق ترین داستان های تجاری است راه خود را به دنیای نیروهای نظامی نیز باز کرده است. دستکم چندین ارتش در سراسر جهان، از جمله نیروهای نظامی اوکراین، در حال بررسی استفاده از موتورسیکلت‌های برقی یا موتورهای هیبریدی در نیروهای زمینی خود هستند. این وسایل نقلیه قرار است به عنوان ابزاری بی صدا که توانایی ورود به هر منطقه ای را دارد، بتواند به نیروهای زمینی این امکان را بدهد که مخفیانه نیروهای دشمن را پیدا کرده و دیدبانی کنند بدون این که شناسایی شوند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ابتکار، لی نویل که یک کارشناس نظامی است می‌گوید: «موتورسیکلت‌های برقی برای نیروهای شناسایی و عملیات ویژه بسیار موثر هستند. برای عملیات های مخفی یا با کمترین سروصدا، استفاده از موتورسیکلت های برقی بسیار منطقی است: نیروها می توانند در سکوت به هدف نزدیک شده و ابزاری آماده برای فرار داشته باشند.

موتورسیکلت های برقی یک شکل بسیار قابل حمل از پلتفرم شناسایی هستند: آن را با خود می آورید، در قسمت پشت یک هلیکوپتر می‌گذارید یا سوار بر یک پلتفرم چرخدار بزرگ می‌کنید. سپس این موتورها می توانند عملیات شناسایی زمینی و گشت زنی را به صورت مستقل از خودرو پشتیبانی انجام دهند».


بیشتر بخوانید:


ارتش‌های جهان بیش از صد سال است که از موتورسیکلت استفاده می کنند. هم متفقین و هم متحدین در طول جنگ جهانی اول از موتورسیکلت‌ها استفاده کرده و در طول جنگ جهانی دوم نیز ژاپن با موفقیت بسیار زیادی از این ابزار برای فتح مالایا استفاده کرد که در کنترل نیروهای بریتانیایی بود. آخرین ارتش بزرگی که استفاده از موتورسیکلت را مد نظر قرار داده، ارتش سوییس است که از این موتورسیکلت ها برای نبردهای شهری و مبارزه در جبهه های فشرده استفاده کرده و در سال ۲۰۰۴ بود که گروهان های دوچرخه سوار خود را منحل کرد. اولین مورد رسمی استفاده نظامی از موتورسیکلت های برقی هیبریدی در سال ۲۰۱۸ رخ داد، زمانی که ارتش نروژ شروع به استفاده از این وسیله نقلیه برای گشت زنی در مرزهای خود با روسیه کرد.

بر اساس گزارش Electrek، دست کم ۵ ارتش دیگر در جهان در حال بکارگیری یا تصمیم گیری در مورد استفاده از موتورسیکلت های برقی برای استفاده در ارتش هستند: دانمارک، امارات متحده غربی، یک کشور بی نام از اعضای ناتو، نیوزیلند و استرالیا. موتورسیکلت های برقی در نیروهای چترباز، نیروهای ویژه و واحدهای زمینی موتوری به کار گرفته می شوند. موتورسیکلت های برقی راه خود را به میدان‌های نبرد در اوکراین نیز باز کرده اند. فرمانده لژیون گرجستانی‌ها متشکل از گرجی هایی که به نیروهای اوکراینی کمک می کنند از یک موتورسیکلت برقی بومی ساخت کمپانی اوکراینی Eleek Atom استفاده می کند.

این موتورسیکلت ها با رنگ سبز ارتشی معرفی شده، حداکثر سرعت آن ها ۵۵ مایل بر ساعت بوده و بردی ۶۲ تا ۹۳ مایلی با یک بار شارژ کامل دارند. این موتورسیکلت ها برای گروهان های اسنایپر طراحی شده و برای نزدیک شدن بی صدا به خطوط مقدم نبرد و فرار سریع پس از هدف قرار دادن اهداف مشخص شده به کار گرفته می شوند.

پایان پیام/

منبع
ابتکار

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا