مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

سرهنگ مهدی توانگر: موتورسیکلت‌های بدون پلاک در کیش توقیف می‌شوند

رییس پلیس راهور کیش گفت: با توجه به اجرای طرح ساماندهی در بر اساس مصوبات شورای ترافیک موتورسیکلت‌های بدون پلاک بعد از ایام عید توقیف خواهند شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ مهدی توانگر اظهار داشت: ساماندهی موتورسیکلت‌های شارژی در این جزیره از آبان ماه شروع شده و تا کنون حدود یک هزار و ۹۰۰ دستگاه پلاک گذاری شده است.
وی اضافه کرد: این طرح با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و شرکت عمران، آب و خدمات در راستای ‌قانونمند شدن فعالیت این دستگاه ها به مرحله اجرا در آمده و در فاز شامل پلاک گذاری و مرحله دوم شامل برخورد با متخلفان به ویژه دستگاه های فاقد پلاک است.
توانگر یادآور شد: مرحله دوم این طرح بعد از ایام نوروز و پس از اخذ مجوزات قانونی از شورای ترافیک جزیره اجرا می شود که در آن موتورسیکلت های بدون پلاک توقیف می شوند.
وی افزود: توصیه می شود کیشوندام دارای موتورسیکلت از فرصت باقی مانده برای پلاک گذاری این وسیله نقلیه خود استفاده کرده و در طرح ساماندهی مشارکت کنند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی جزیره کیش همچنین یادآور شد: با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات ظرفیت پلاک گذاری در مرکز ساماندهی برای افزایش سطح پاسخ دهی از امروز شنبه ۱۴ اسفند بیشتر شده است.
وی اضافه کرد: بسیاری از تخلفات رانندگی موتوسیکلت ها پس از پلاک گذاری و شاسنامه دار شدن این دستگاه ها به خودی خود حذف می شود چراکه به علت داشتن پلاک و ثبت و اعمال تخلفات، راکبان بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند.
سرهنگ توانگر  با بیان اینکه بخش اعظمی از تصادف های جرحی جزیره به موتورسیکلت و راکبان آن باز می گردد که عمده دلایل آن عدم تعادل، حرکت های مارپیچ و خلاف جهت و رعایت نکردن برخی دیگر از قوانین راهنمایی و رانندگی است گفت: به همین دلیل انتظار داریم راکبان موتور سیکلت استفاده از کلاه ایمنی، سرعت مجاز و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را برای حفظ ایمنی خود در دستور کار قرار دهند.
وی گفت: هم اکنون در این جزیره حدود هشت هزار دستگاه موتورسیکلت شارژی وجود دارد که سه هزار دستگاه آن از داخل کشور و پنج هزار مورد نیز از خارج از کشور به این جزیره وارد شده که تمام این دستگاه ها در یک بازه زمانی باید اهراز هویت،  ساماندهی و پلاک گذاری شود.
رییس پلیس راهنمایی رانندگی کیش همچنین از نوبت دهی اینترنتی پلاک گذاری موتورسیکلت ها در این جزئ ه خبر داد و افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی https://traffic.kish.ir نسبت به دریافت نوبت خود اقدام کنند.
مراجعه کنندگان به مرکز ساماندهی باید اصل و کپی مدارکی همچون کارت ملی، شناسنامه، سند موتورسیکلت، بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت، فرم یا برگ احراز سکونت در جزیره کیش (کارت کیشوندی، سند اجاره نامه، نامه از محل کار یا تدریس فرزندان) را به همراه داشته باشند.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایرنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا