مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

سرهنگ محمد باقر سلیمی: ساماندهی موتورسیکلت سواران در سراسر کشور اجرایی می‌شود

رییس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی اعلام کرد که طرح ساماندهی و انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران که از سی‌ام بهمن ماه در تهران به اجرا درآمده، به زودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد باقر سلیمی، درباره اجرای طرح ساماندهی و انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران در دیگر شهرهای کشور گفت: طرح ساماندهی و انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران در کلانشهرها با تدوین دستورالعمل ویژه به صورت آزمایشی از تاریخ سی‌ام بهمن ماه در کلانشهر تهران اجرا شد.  

وی با بیان اینکه علاوه بر پلیس راهنمایی و رانندگی، شهرداری و پلیس‌های آگاهی، امنیت، پیشگیری و یگان امداد نیز در اجرای این طرح مشارکت دارند، گفت: در اجرای این طرح محل هایی برای توقف ساعتی موتورسیکلت های متخلف در نظر گرفته شده است و موتورسیکلت های متخلف از یک تا ۱۲ ساعت در همان محل نگهداری می‌شوند.

رییس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه پلیس در اجرای این طرح با ارتکاب ۱۰ تخلف از سوی موتورسیکلت سواران برخورد خواهد کرد، گفت: تخلفاتی چون عبور از خطوط ویژه، حمل بار نامتعارف، مخدوش بودن پلاک، نداشتن مدارک، عبور از پیاده رو، انجام حرکات نمایشی و … از جمله این موارد است.

به گفته سلیمی در همان محل توقیف موتورسیکلت ها نیز محل هایی در نظر گرفته شد تا راننده در محل آموزش داده شود، موتور سیکلت نیز از یک تا ۱۲ ساعت در همان محل نگهداری می شود و فرد باید مدارک خود را به ماموران ارائه داده و متعهد شود که قوانین و مقررات را رعایت می‌کند.

وی با بیان اینکه رویکرد در اجرای این طرح انتقال موتورسیکلت ها به پارکینگ نیست، گفت: آمارهای چند روز گذشته نشان می‌دهد که از مجموع ۵۲۰۰ دستگاه موتور سیکلت متخلفی که به صورت موقت توقیف شدند، کمتر از یک درصد آن به پارکینگ منتقل شده که این موتورها نیز عموما دارای دستورات یا پرونده قضایی بوده یا اینکه فاقد پلاک و مدارک و اصالت بوده اند.

رییس پلیس ترافیک شهری پلیس راهنمایی و رانندگی درباره اجرای این طرح در سرار کشور نیز گفت: دستور العمل‌های اجرای این طرح نوشته و برای فرمانده کل انتظامی کشور ارسال شده است. در روزهای آینده و به احتمال زیاد از اوایل سال ۱۴۰۱ این طرح با دستور فرمانده کل انتظامی کشور در سراسر کشور و به خصوص کلانشهرها اجرا خواهد شد.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
ایسنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا