مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون رئیس جمهور: بخش عمده‌ای از آلودگی هوا مربوط به خودروها و موتورسیکلت‌هاست که در حال چاره‌اندیشی برای این‌ موضوع هستیم

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد هیچ پروژه ای در کشور بدون در نظر گرفتن مسائل محیط زیستی اجرا شود، گفت: بخش عمده ای از آلودگی هوا مربوط به  خودروها و موتورسیکلت هاست که در حال چاره اندیشی برای این‌موضوع هستیم.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور  عصر امروز(چهارشنبه) همزمان با 29 دیماه روز ملی هوای پاک طی سخنانی در مراسم رونمایی و افتتاح از پروژه های فنی و فرهنگی سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر این موضوع که نباید نسبت به مسایل محیط زیستی بی توجهی صورت گیرد، اظهارداشت: هر گونه کم کاری در حوزه مسایل زیست محیطی ظلم به ما و آیندگان است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تصمیم گیری های دولت سیزدهم برای  حفاظت از محیط زیست ادامه داد: اگرچه اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده که البته برخی از آنها زمان بر است ولی باید به این نکته توجه داشت که حل مسایل زیست محیطی نیازمند یک همّت عمومی است و همه مردم و دستگاه های مختلف باید برای حل آن تمام تلاش شان را به کار گیرند.


بیشتر بخوانید:

اعتراض «محمدعلی نژادیان» به‌نظر اعلام شده توسط «سازمان حفاظت محیط‌ زیست» درباره آیین‌نامه فنی (ماده 2 قانون هوای پاک)

انتقاد «محمدعلی نژادیان» به سخنان «سیدشهریار زینی» درباره مونتاژکنندگان موتورسیکلت

محمدعلی نژادیان خواستار رفع اجبار تولید سهم 10 درصدی موتورسیکلت‌های برقی در سبد محصولات سه ماهه مونتاژکنندگان شد


مخبر افزود: مردم باید در حوزه های نظارتی به کمک دستگاه های مسئول بیایند چرا که دایره فعالیت و مسایل مربوط به محیط زیست همه جغرافیای کشور را در بر می گیرد و بسیار گسترده است.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر حمایت همه جانبه از محیط بانان گفت: لازم است که مجلس،‌ دولت و قوه قضاییه به هر طریق ممکن از حافظان محیط زیست حمایت کنند لذا بر همین اساس قانون دفاع از محیط بانان باید زودتر به سرانجام برسد و ما هم این موضوع را در دولت دنبال می کنیم.

مخبر با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد هیچ پروژه ای در کشور بدون در نظر گرفتن مسایل محیط زیستی اجرا شود، اظهار داشت: بخش عمده ای از آلودگی هوا مربوط به  خودروها و موتورسیکلت هاست که در حال چاره اندیشی برای این‌موضوع هستیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت موضوع دولت الکترونیک و نقش آن در موضوع حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، گفت: همه دستگاه های مسئول باید با تلاش مجدانه مسیر توسعه و تکمیل دولت الکترونیک را دنبال کنند.

در مراسم امروز «سامانه نظارت بر اجرای قانون هوای پاک»،‌ «اتصال سه ایستگاه پایش کیفی هوای متعلق به منطقه ویژه عسلویه به سامانه پایش کیفی هوای کشور موضوع ماده 20 و 21 آیین نامه اجرایی کاهش و کنترل آلودگی ها – ماده 3 قانون هوای پاک»، «اتصال سیستم های پایش لحظه ای آلایندگی دودکش و پساب صنایع به سامانه جامع محیط زیست تبصره سه ماده 11 قانون هوای پاک»، «سامانه معاینه فنی موتورخانه ها با همکاری سازمان ملی استاندارد ماده 17 قانون هوای پاک» رونمایی شد.

همچنین در این مراسم علاوه بر افتتاح برنامه رادیویی «پیام طبیعت» برای افزایش سواد محیط زیستی و ارتقای فرهنگ عمومی از 9 عنوان کتاب در حوزه آموزش تخصصی تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد و همچنین سامانه جامع مدیریت پسماندها رونمایی شد.


بیشتر بخوانید:

محمدعلی نژادیان: در شرایط فعلی اجرای استاندارد یورو 5 برای موتورسیکلت‌ها متضاد با هدف اصلی قانون هوای پاک است

تاثیر بهبود نظام ملی نوآوری در صنعت موتورسیکلت ایران

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
تسنیم
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا