تقصیر ۵۰ درصدی موتورسیکلت‌سواران در تصادفات پایتخت

برای درج آگهی رایگان کلیک کنید.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از سهم ۵۰ درصدی تصادفات موتورسیکلت‌سواران و سن ۱۸ تا ۳۰ سالگی متوفیان تصادفات موتورسیکلت در شهر تهران خبر داد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از مهر، سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تصادفات موتورسواران در سطح معابر شهر تهران اظهار کرد: با بررسی آمار تصادفات منجر به فوت معابر شهر تهران در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ حدود ۴۶ درصد متوفیان مربوط به موتورسیکلت سواران هستند.

وی افزود: حدود نیمی از متوفیان در بازه سنی ۱۸ سال تا ۳۰ سال (جوانان) هستند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

همه‌خانی در خصوص بیشترین محل‌های وقوع تصادفات در شهر تهران گفت: نیمی از تصادفات موتورسواران در معابر بزرگراهی به وقوع پیوسته که بیشترین تصادفات در بزرگراه‌های امام علی (ع)، بزرگراه شهید چمران و بزرگراه امام رضا (ع) بوده است.

به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در ۶۰ درصد تصادفات رانندگان موتورسیکلت به عنوان مقصر حادثه هستند.

وی به جهت پیشگیری از وقوع حوادث به رانندگان موتورسیکلت توصیه کرد: در هنگام رانندگی حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند و از تردد در معابر بزرگراهی، تونل‌های شهری، خط ویژه اتوبوسرانی، پیاده روها و خط ویژه دوچرخه خودداری کنند.

همه‌خانی در پایان گفت: همچنین موتورسیکلت سواران در تمام ساعت شبانه روز به جهت بهتر دیدن و بهتر دیده شدن توسط وسایل نقلیه دیگر چراغ جلو موتورسیکلت را روشن نگهدارند. رانندگان موتورسیکلت همانند سایر وسایل نقلیه به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پایبند باشند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

پایان پیام/

منبع
مهر
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا