محسن منصوری: ۱۰ درصد تولید موتورسیکلت‌ها باید برقی شود

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

استاندار تهران گفت: سه کارخانه تولیدکننده موتورسیکلت در استان داریم که قرار است ۱۰ درصد از تولید خود را به موتورسیکلت‌های برقی اختصاص دهند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از صدا و سیما، آقای محسن منصوری درباره موضوع آلودگی هوا و اقدامات دستگاه‌های اجرایی افزود: نشست کارگروه هوای پاک با حضور وزیر کشور و تمامی دستگاه‌های مرتبط برگزار شد و جزئیات مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ موضوع آلودگی هوا در کوتاه مدت حل نمی‌شود، اما می‌توانیم تدابیری را در کوتاه مدت اتخاذ کنیم.
وی ادامه داد: آنچه که ضعف محسوب می‌شود، ضعف در عمل به مصوبات است. بی تردید قانون هوای پاک جامع و فراگیر است و مسئله اول منابع و اعتبارات است که با توجه به شرایط عمومی کشور با محدودیت‌هایی روبرو هستیم. از سوی دیگر برخی دستگاه‌ها در این حوزه ترک فعل داشتند که ما بار‌ها اعلام کرده ایم اگر روسای دستگاه‌ها اقدامات لازم در راستای وظایف خود را انجام ندهند با آن‌ها برخورد خواهیم کرد و اگر لازم باشد به دستگاه قضایی ارجاع خواهیم داد.
استاندار تهران افزود: بسیاری از مجموعه‌های صنعتی ما در فصل سرما با کمبود گاز مواجه می‌شوند، اما ما مجوزی برای استفاده از مازوت یا نفت سفید نخواهیم داد.
وی گفت: از سوی دیگر ترافیک سنگین تهران هم باید توسط دستگاه‌های بالادستی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در نهایت تصمیم گیری لازم انجام شود. هم اکنون چهار میلیون خودرو پلاک تهران، چهار میلیون موتور سیکلت و ۵۰۰ هزار خودرو پلاک شهرستان در تهران وجود دارد. منصوری گفت: باید تصمیمی در کلان کشور اتخاذ شود و خودرو‌های تولیدی (نو پلاک) وارد شهر می‌شوند، ولی اسقاط خودرو‌های فرسوده تقریبا صفر است؛ لذا نیاز به تصمیم بین دستگاهی در این حوزه وجود دارد تا تعادلی بین عرضه و تقاضا و همچنین ظرفیت‌های شهر تهران فراهم شود.
منصوری درباره بهره گیری از موتورسیکلت‌های برقی و تولید آن‌ها نیز گفت: سه کارخانه تولید کننده موتورسیکلت در استان تهران داریم که در گام اول مقرر شده ۱۰ درصد از تولید خود را به موتورسیکلت‌های برقی اختصاص دهند.
این موضوع در دستور کار قرار گرفته است البته باید زیرساخت‌هایی همچون جایگاه تامین برق نیز فراهم شود.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
صدا و سیما
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا