تعداد کل گواهینامه‌های صادره برای موتورسیکلت‌ها اعلام شد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که 6 میلیون موتورسیکلت سوار فاقد گواهینامه هستند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از آنا، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در همایش موتورسواران قانونمند که امروز (۲۰ مهرماه) با حضور امیرحسین کریمی رئیس شورای فرهنگی شرکت ملی پست برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه یکی از معضلات و مشکلات اصلی در کشور، موضوع تصادفات است و پلیس راهور بیشترین تعامل و ارتباط را با مردم دارد.

وی با بیان اینکه توسعه انضباط یکی از نشانه‌ها و نمادهای کشورهای در حال توسعه محسوب می‌شود، افزود: رانندگان موتورسیکلت نسبت به رانندگان وسایل نقلیه دیگر تحرک بیشتری دارند، اما تعامل آن‌ها کمتر است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امروز بیش از ۱۲ میلیون موتورسیکلت در کشور وجود دارد و این افراد نقش بسیار پر رنگی در جامعه دارند و به جهت تحرک بالاتر و امنیت کمتر، باید قانون را رعایت کنند، کمترین حوادث را توسط موتورسیکلت سواران شرکت ملی پست داریم.

هادیانفر بیان کرد: امروز از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تصادف سالانه در کشور، ۴۰ درصد مربوط به موتورسواران است و ۶۲ درصد موتورسیکلت‌سواران در زمان تصادف، به دلیل نداشتن کلاه ایمنی فوت می‌کنند، از طرفی، ۸۵ درصد از افرادی که از موتورسیکلت استفاده می‌کنند، برای رفع معیشت و تأمین نیاز زندگی از موتور سیکلت استفاده و باید قانون را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه موتورسیکلت‌سواران برای حفظ جان خود باید قوانین را رعایت کنند، گفت: در دو سال اخیر سعی کرده‌ایم به قشر موتورسیکلت‌سوار کمک کنیم و اقداماتی صورت گرفت تا از توقیف موتورسیکلت تا جای ممکن جلوگیری شود و انتظار داریم قانون‌گذاری در موتور سیکلت‌سواران نهادینه شود، پلیس هیچ درآمدی از جرائم رانندگی ندارد و ابلاغ کرده‌ایم در مواقعی که ضرورت وجود دارد، جریمه کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: انتظار داریم موتورسیکلت‌سواران قانون را رعایت کنند و امروز از ۱۲ میلیون راننده موتور سیکلت، ۶ میلیون نفر گواهینامه دارند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در اتوبان‌های تهران مشاهده شده برخی موتورسیکلت سواران خلاف جهت حرکت می‌کنند و در صورت وقوع تصادف، ۱۰۰ درصد مقصر هستند.

وی بیان کرد: از سازمان‌ها می‌خواهیم رانندگانی را جذب کنند که گواهینامه داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

تعداد کل موتورسیکلت‌های بیمه شده سراسر کشور اعلام شد

انتهای پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
آنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا