نامه معاون امور صنایع وزارت صمت برای واردات لباس موتورسواری در روزهای آخر دولت اعتراض‌هایی را به دنبال داشت + سند

علیرغم مشکلات ارزی برای وادات کالاهای ضروری و اساسی یک مقام مسئول در وزارت صمت درخواست تغییر گروه کالایی مرتبط با تجهیزات حفاظتی و ایمنی موتورسواران و دوچرخه سواران را مطرح کرده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از فارس، در حالی که با توجه به محدودیت های ارزی مشکلاتی برای تامین ارز کالاهای اساسی، مواد اولیه تولید و ماشین آلات بخش تولید وجود دارد برخی مسئولان وزارت صمت سعی دارند تا شرایط آسان تری را  برای واردات برخی از کالاهای غیرضروری فراهم کنند. چنانکه به عنوان مثال به تازگی طی نامه ای در مورخ 18 مرداد 1400  از سوی معاون امور صنایع به قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی درخواست رفع ممنوعیت ثبت سفارش و واردات تیر و کمان مطرح شده است. 

همچنین مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در نامه ای دیگر به  مفتح قائم وزیر صمت در امور بازرگانی درخواست تغییر گروه کالایی مرتبط با تجهیزات حفاظتی و ایمنی موتورسواران و دوچرخه سواران را داشته است و به این ترتیب طی این نامه درخواست شده است تا گروه کالایی مرتبط با تجهیزات حفاظتی و ایمنی موتورسواران از گروه 27 به گروه 26 تغییر کند. براین اساس در صورت موافقت با این موضوع تخصیص ارز برای واردات این دسته از کالا در اولویت بالاتری قرار می گیرد. 

گفتنی است کالاهای گروه 27 عمده کالاهای مصرفی است که با توجه به شرایط ارزی کشور  و اولویت بندی ارزی تقریبا ارزی به واردات این کالاها تعلق نمی گیرد اما کالاهای گروه 26 کالاهای مصرفی بادوام است که برای تخصیص ارز در اولویت بالاتری نسبت به گروه 27 قرار دارند. 

به گزارش فارس، در نامه معاون امور صنایع وزارت صمت به قائم مقام وزیر در امور بازرگانی آمده است: 

جناب آقای مفتح 

قائم مقام محترم وزیر در امور بازرگانی 

موضوع: تغییر گروه کالایی مرتبط با تجهیزات حفاظتی و ایمنی موتورسواران و دوچرخه سواران 

با سلام و احترام

ضمن ارسال تصویرنامه شماره 0420 مورخ 1400.4.6 شرکت نیکران موتور پاسارگاد پیرامون واردات تجهیزات و ملزومات ایمنی موتوسوران، با توجه به نامه مدیرکل محترم صنایع حمل و نقل به شماره 60.84851  مورخ 1400.3.24 در این خصوص و همچنین پیرو سوابق مرتبط از جمله نامه ها به شماره 60.97390 مورخ 1399.4.18 و شماره 60.246975 مورخ 1399.10.14 به استحضار می رساند، نظر به اینکه طی سال 98 نسبت به تفکیک و ایجاد تعرفه های جدید به دلیل ماهیت حفاظتی و ایمنی کالاهای مورد نظر و حفظ جان راکبان اقدام گردیده است. لذا در صورت صلاحدید تقاضا دارد دستور فرمایید در خصوص تغییر تعرفه ها به شرح جدول ذیل، توسط دفتر مقررات از گروه 27 به گروه 26 و درج در سامانه جامع تجارت اقدام مقتضی معمول نمایند. 

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
فارس
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا