برگزاری اولین کارگروه واردات موتورسیکلت‌های ورزشی و تفریحی

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

نخستین جلسه کار گروه واردات موتورسیکلت‌های ورزشی و تفریحی در دفتر معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، در جلسه این کارگروه مقرر گردید درخواست‌های موجود متقاضیان و درخواست‌هایی که از سال‌های گذشته واصل شده، در اسرع وقت از سوی فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری و با همکاری و هماهنگی وزارتخانه‌ها و نهادهای ذیربط بررسی و مجوزهای قانونی صادر شود.

دکتر مهدی علی نژاد که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: بحث ترخیص واردات یکی از مشکلاتی بوده که در سال‌های اخیر فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری همواره با آن روبه‌رو بوده که باید با دقت نظر و شیوه‌های کارشناسی نسبت به رفع موانع اقدام کرد.

وی افزود: فدراسیون باید با همکاری ارگان‌های مربوطه و با وسواس نسبت به صدور مجوز اقدام نماید.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه موتورسواری ورزشی جوان پسند است، گفت: امروزه در جامعه موتورسیکلت به‌عنوان یک وسیله‌نقلیه عمومی و کاری مورد استفاده قشر زیادی از مردم است و فدراسیون باید از ظرفیت این رشته برای فرهنگ‌سازی استفاده کند. می‌توان با آموزش‌های لازم و فرهنگ‌ موتورسواری خطرات احتمالی را به حداقل رساند.

دکتر علی نژاد همچنین با تاکید بر اینکه موتورسواری تفریحی هم از جمله رشته‌هایی است که باید در سطح گسترده به ترویج آن پرداخت، گفت: توسعه این رشته هم می‌تواند در راستای حمایت از تولیدات داخلی باشد هم می‌تواند خانواده‌ها را به ورزش‌های تفریحی و سالم ترغیب کند.

وی همچنین گفت: بهتر است در این زمینه فدراسیون اتومبیلرانی موتورسواری با دفتر ورزش روستایی عشایری وزارت ورزش و جوانان همکاری بیشتری داشته باشد.

در این جلسه علاوه بر رییس و سرپرست دبیری فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری، مدیرکل دفتر حراست، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، مدیرکل و معاونین دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها حضور داشتند.

پایان پیام/

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
منبع
برنا
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا