تشکیل شورای هم‌اندیشی خبرگان صنعت

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع در این نشست که حول طرح دغدغه‌های فعالان بخش خصوصی و آمادگی این طیف به کمک و بهبود وضعیت صنعت برگزارشد، با تبیین مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت گفت: تحقق توسعه صنعتی کشور از مسیر بخش خصوصی توانمند و با انگیزه می‌گذرد.

وی تصریح کرد: کارآفرین واقعی ضد رانت و انحصار است و در کنار دولت با هدف رشد و توسعه بخش تولید به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند.

سرپرست معاونت امور صنایع با طرح این مطلب اشاره‌ای به وظایف ذاتی وزارت صنعت،معدن وتجارت کرد وافزود: این معاونت باید به مسائل حاکمیتی، ستادی و سیاست‌گذاری در حمایت از صیانت از تولید بپردازد.

صادقی نیارکی تشکیل شورای هم‌اندیشی خبرگان صنعت را در همین راستا برشمرد و گفت: این شورا با حضور خبرگان حوزه تولید و صنعت کشور، متشکل از صاحب‌نظران عرصه اقتصاد کلان، اقتصادی توسعه، اقتصاد سیاسی، اقتصاد صنعتی و… تشکیل خواهد شد و به موضوعات کلیدی و تاثیر‌گذار در رونق تولید ‌خواهد پرداخت.

وی تصریح کرد: در این شورا امنیت سرمایه‌گذاری، اقتصادی، کاهش ریسک‌پذیری، ادغام بنگاه‌های اقتصادی، تشکل‌ها و… از جمله محورهای کلیدی در بخش‌های مختلف صنعتی خواهد بود .

همچنین تشکیل نشست با تشکل‌های تخصصی را مورد تاکید قرار‌داد و گفت: در پایان هرماه به صورت مستمر نشست تخصصی با تشکل‌های صنعتی برگزار و سیاست‌های راهبردی و تصمیمات اتخاذ شده در این نشست تبیین خواهد شد.

سرپرست معاونت امور صنایع‌ همچنین بررسی دغدغه‌های صنایع مختلف را از دیگر برنامه‌های این نشست عنوان کرد و گفت: با حضور نمایندگانی از همه تشکل‌های صنعتی وضعیت صنایع مختلف بررسی و ر اهکارهای اجرای با بهره‌مندی از خرد جمعی اتخاذ خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این نشست که نمایندگانی ازتشکل‌های تخصصی حضور داشتند، ضمن استقبال از این انتصاب از سوی وزیر محترم صنعت، معدن وتجارت با طرح برخی چالش‌ها ، جهت همکاری و برون رفت از فضای فعلی پیشنهاداتی را مطرح و مقررشد در نشست‌های هم‌اندیشی به صورت تخصصی به موانع پیش روی تولید پرداخته شود.

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا