حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق: کارگروه حمایت از تولید در دیوان عدالت اداری تشکیل شد

حجت الاسلام والمسلمین مصدق رئیس دیوان عدالت اداری از تشکیل کارگروه حمایت از تولید با هفت ماموریت ویژه برای تحقق شعار امسال خبر داد.

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها کارگروه حمایت از تولید در دیوان عدالت اداری تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اعضای این کارگروه ۳ نفر از معاونین دیوان هستند که جهت پیگیری رفع موانع تولید تشکیل شده است و این موضوع به تصویب شورای معاونین رسیده است.

مصدق تصریح کرد: شناسایی پرونده‌هایی که در دیوان با موضوع تولید و اقتصاد مقاومتی مرتبط بوده و احصای قوانین و مقررات مرتبط در هر پرونده توسط کمیسیون تخصصی و ارائه گزارش به رئیس دبیرخانه کارگروه اولین وظیفه این کارگروه است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: کشف ابهامات و نارسایی‌های قوانین و مقررات اعم از مصوبات دولتی، آئین نامه دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و غیره که مرتبط با تولید و بنگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی بوده و انعکاس آن به دستگاه‌های اجرایی یکی دیگر از وظایف این کارگروه است.

وی افزود: از دیگر وظایف کارگروه رصد پرونده‌های بنگاه‌های تولیدی است که به سبب تصمیمات دولتی دچار آسیب و بحران شده اند کارگروه وظیفه دارد این قبیل پرونده‌ها را به دیوان اعلام کند و پیشنهاد حقوقی و قضایی جهت رفع موانع و مشکلات مربوط به پرونده‌ها را ارائه نماید.

مصدق تصریح کرد: پیگیری پرونده های مرتبط با صدور مجوزهای تولیدی و پیشنهاد تسریع و تسهیل در امر رسیدگی و صدور حکم و همچنین ارائه پیشنهاد جهت ایجاد رویه قضایی در پرونده هایی با موضوع تولید و رفع موانع آن نیز از جمله اقداماتی است که این کارگروه انجام خواهد داد.

به گفته رئیس دیوان عدالت اداری فراهم کردن بستر جلب مشارکت مردمی از طریق سایت دیوان درخصوص اطلاع رسانی از قوانین و مقررات دست و پا گیر و مانع تولید نیز از اقداماتی است که قرار است کارگروه مذکور انجام دهد.

وی افزود: مقرر شده است که دستورالعمل وظایف کارگروه مذکور ابلاغ و جلسات منظم کارشناسی برگزار شده و کلیه مسائل مربوط به حمایت از تولید از طریق کارگروه مذکور پیگیری شود.

انتهای پیام/

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
منبع
ایسنا
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا