توليدكنندگان داخلى توانايى توليد لنت موتورسيكلت را دارند

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسيكلت نيوز، «حسین لاجوردی» گفت: اکنون ۴۷ واحد تولیدی لنت ترمز و کلاچ در کشور وجود دارد که به دلیل واردات بی‌رویه، بخشی از آنها به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمده‌اند.

وی بیان داشت: پس از اعلام ممنوعیت واردات لنت ترمز و کلاچ در زمان وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت در اردیبهشت ماه سال گذشته، انجمن لنت ترمز و کلاچ همه تولیدکنندگان را به افزایش شیفت‌های کاری و توسعه خطوط تولیدی ترغیب کرد. در نتیجه، اکثر این کارخانجات از فرصت پیش آمده برای به روز رسانی کارخانجات و خطوط تولیدی و توسعه فعالیت‌هایشان بهره بردند و بسیاری از آنها تعداد کارگرانشان را به بیش از دو برابر افزایش دادند.

وی ادامه داد: نتیجه این اقدام، تولید بیشتر انواع لنت ترمز و کلاچ بود که سهم لنت‌های وارداتی در بازار را بطور کلی جبران و جایگزین می‌کرد.

این مقام صنفی، در ادامه به باز شدن درهای واردات لنت و کلاچ از حدود اوایل امسال اشاره کرد و گفت: هنوز هم دلیل این مساله را نمی‌دانیم و پیگیری‌های زیادی هم در اعتراض به این موضوع انجام داده‌ایم و پیگیر این مساله از مراجع ذیربط هستیم.

وی بیان داشت:‌ در حالی که انبارهای تولیدکنندگان داخلی مملو از انواع لنت ترمز است و تولیدکنندگان علاوه بر محصولات یاد شده توانایی تولید لنت انواع وسایل نقلیه ریلی از جمله مترو، واگن‌های باری، لوکوموتیوها، چاه‌های نفت، ماشین آلات کشاورزی و راهسازی، موتورسیکلت‌ها و غیره را دارند، اما همچنان شاهد واردات عمده لنت ترمز و کلاچ از چین، ترکیه و غیره به کشور هستیم.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز و کلاچ افزود:‌ هرچند برخی تولیدکنندگان بزرگتر با انجام صادرات در این شرایط می‌توانند به بقا ادامه دهند، اما اکثر تولیدکنندگان توانی برای حضور در بازارهای صادراتی ندارند و بنابراین، واردات لنت و کلاچ به کشور نابودی آنها را به دنبال خواهد داشت.

لاجوردی در خاتمه با اشاره به نامگذاری امسال به نام «رونق تولید»، به طرح این پرسش پرداخت که با وجود تولید مازاد لنت ترمز و کلاچ توسط تولیدکنندگان داخلی و عدم کمبود لنت ترمز و کلاچ در بازار، چرا واردات لنت ترمز و کلاچ به کشور انجام می شود؟

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا