ورود موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی به کشور آزاد شد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، رامین افشاری مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سفر با وسایط نقلیه موتوری به عنوان یکی از عناصر‌گردشگری، طرفداران زیادی در جهان دارد، گفت: پیش از این و در‌ پی صدور بخشنامه‌هایی از سوی پلیس راهور ناجا و گمرک جمهوری اسلامی ایران، ورود موقت موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی ‌گردشگران خارجی به‌ کشور ممنوع اعلام شده بود.

او تصریح کرد: این امر غافلگیری و نارضایتی گردشگران و کلوپ‌های اتومبیلرانی و جهانگردی‌ سایر کشورها، کاهش ورود رالی‌ تورهای موتورسیکلت‌سواران خارجی و همچنین وارد آمدن آسیب‌های مادی و معنوی بر پیکره صنعت گردشگری کشور را به دنبال داشت.

افشاری کمک به تسهیل در تردد بین‌المللی وسایط نقلیه ‌گردشگران خارجی را جزو وظایف ذاتی و اصلی کلوپ‌های جهانگردی و اتومبیلرنی در دنیا برشمرد و اظهار داشت: با توجه به این وظیفه و پیرو دستور دکتر علی اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص رفع این ممنوعیت و کمک به رونق صنعت گردشگری کشور، اقدامات لازم برای رفع این مشکل و ورود موقت موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی‌گردشگران در اسرع‌وقت و با جدیت دنبال شد.

افشاری افزود: پیگیری نامه‌های دکتر مونسان به معاون محترم اول رئیس جمهور، وزیر محترم کشور و رییس محترم شورای امنیت‌ کشور، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و برگزاری چندین جلسه با مدیران نهادهای مذکور از جمله اقدامات کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای رفع این ممنوعیت‌ها بوده است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات به عمل آمده مثمر ثمر واقع شد و طی بخشنامه‌‌هایی از طرف رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه‌ گمرک جمهوری اسلامی ایران، ورود و تردد موقت موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی گردشگران خارجی به کشورمان، بلامانع اعلام شد.

او خاطرنشان کرد: به موازات تلاش برای لغو ممنوعیت ورود موتورسیکلت‌ گردشگران با همکاری و هماهنگی‌های انجام شده از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، تور موتورسواران کشورهای ایتالیا، پاکستان و فرانسه با ملیت‌های مختلف، وارد ایران شدند و از جاذبه‌های گردشگری کشورمان بازدید کردند.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا