آیا نروژ تجربیات خود در حمل‌ونقل شهری را با تهران به اشتراک می‌گذارد؟/ شهرداری تهران به دنبال برقی‌سازی موتورسیکلت‌ها

جدول تغییرات قیمت موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، پیروز حناچی، در این دیدار با اشاره به وضعیت سیستم حمل و نقل عمومی تهران گفت: شهرداری تهران به دنبال برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی مانند تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها و همچنین موتورسیکلت‌هاست. همچنین توسعه قطار شهری که در حال حاضر نیز ۲۵۰ کیلومتر از آن ساخته شده است هم مگاپروژه تهران است.

شهردار تهران افزود: یکی از چالش های کوتاه مدت تهران در زمینه مترو تامین واگن است چرا که در شرایط غیر کرونایی مترو تهران ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر را جابجا می کند و می‌تواند این ظرفیت را با افزایش واگن ها بیشتر کند.

همچنین حناچی درباره شرایط  کرونا در کشور هم گفت: ایران تاکنون سه موج کرونا را تجربه کرده و هم اکنون در برخی از نقاط کشور شاهد خیزش موج چهارم است اما به طور کلی می‌توان گفت این بیماری در کشور کنترل شده است.

در ادامه این دیدار سیگوالد هاوگه، سفیر نروژ با اشاره به سوابق رابطه این کشور با ایران گفت: دو کشور نروژ و ایران در زمینه های مختلف با هم ارتباط خوبی داشتند اما کشور من در حال حاضر تمایل دارد با شهرداری تهران در زمینه آلودگی های هوا و خاک به عنوان  چالش های محیط زیستی همکاری کند.

وی افزود: تهران یکی از کلان شهرهایی است که به باور ما می تواند رهبری مبارزه با آلودگی و چالش های زیست محیطی را به عهده بگیرد مخصوصا که شهرداری تهران در زمینه محیط‌زیست دغدغه دارد و به فکر حل آلودگی شهر تهران است.

هاوگه بیان کرد: نروژ در زمینه برقی کردن ناوگان حمل و نقل شهری و ساخت پنل‌های خورشیدی تجربیات خوبی داشته و تمایل دارد این تجربیات را به تهران منتقل کند.  

سفیر نروژ با اشاره به پویش سه شنبه های بدون خودرو و دوچرخه سواری شهردار تهران گفت: من به تازگی در تهران آغاز به کار کرده‌ام و یک بار هم با شهردار تهران دوچرخه سواری کردم، در زمینه رفع آلودگی و مشکلات زیست محیطی مذاکراتی با مقامات ایران داشته‌ام و در همین راستا تمایل دارم که با شهرداری تهران نیز در این زمینه گفت وگوهایی داشته باشیم.  

اولین رسانه رسمی با عنوان و موضوع کارآفرینی در ایران
برای مشاهده کارآفرینی پرس اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا