طرح پارکینگ مکانیزه موتورسیکلت‌ها در پایتخت آغاز شد

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، عبدالمطلب توجهی درباره اجرای طرح پارکینگ مکانیزه و ساماندهی توقف‌های حاشیه‌ای موتورسیکلت‌ها اظهارداشت: شناسایی ۲۵ نقطه از مراکز تجمع موتور سیکلت‌ها در سطح منطقه که با توقف در پیاده رو‌ها و پارک‌های دوبله همراه بود انجام گرفت و در این راستا طرح مکانیزه پارک موتورسیکلت با مطالعه‌ای نزدیک به ۱ سال در سطح منطقه ۱۱ شروع به فعالیت کرده است.

توجهی با بیان این که با وجود محدوده طرح ترافیک و همچنین محدوده آلایندگی هوا به خصوص درمناطق مرکزی شهر تهران باعث استقبال بیشتر از موتور سیکلت شده است؛ افزود:. عبور موتور سواران از خطوط ویژه، عبور از پیاده روها، توقف و تراکم پارک حاشیه‌ای موتور‌ها درمراکز جذب سفر عمده از یک سو و از سوی دیگر بحث آلاینده بودن این شیوه همگی دلیلی بر مشکلات ناشی از موتورسیکلت‌ها هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ ادامه داد: در آغاز طرح خیابان‌های برادران مظفر و جمهوری به عنوان معابر دارای اولویت برای اجرای طرح انتخاب شده و طرح مذکور بعد از اخذ مجوز از کمیته‌های مربوطه در ۲۲ مرداد به صورت رسمی در این معابر اجرا شد.

توجهی اظهار داشت: دراین طرح، حاشیه خیابان‌ها و پیاده رو‌هایی که با تقاضای زیاد پارک موتورسیکلت مواجه هستند با دیتیل نرده جدا شده و مورد محافظت قرار می‌گیرد. همچنین اخذ عوارض پارک توسط دستگاه کارت خوان به صورت غیر نقدی در هنگام خروج و با شناسایی کارت مخصوصی که در هنگام ورود به راکب داده می‌شود و در آن مدت زمان پارک پردازش شده؛ دریافت می‌شود.

وی هدف اولیه این طرح را ساماندهی توقف موتور سیکلت ها، پردازش داده‌های مربوط به زمان و نوع موتورسیکلت‌ها و برخورد با پارک موتور در پیاده رو‌ها عنوان کرد و گفت: در صورت تحقق اهدف اصلی هدف ثانویه طرح در آمدزایی خواهد بود.

توجهی تأکید کرد: مدیریت مکانیزه پارک حاشیه‌ای موتور سیکلت‌ها به شهروندان کمک می‌کند به آسانی و با خیال راحت از فضا‌های مجاز و تعیین شده معابر برای پارک استفاده کنند، همچنین اجرای این طرح موجب برقراری نظم و انضباط و حفظ حرمت و رعایت حقوق شهروندی و از بین رفتن نزاع وچانه زنی بین پارکبان‌ها و راکبان خواهد شد.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا