وضعیت تولید کاواساکی در سال ۲۰۲۰ چگونه بود؟
وضعیت تولید کاواساکی در سال ۲۰۲۰ چگونه بود؟
فروش جهانی کاوازاکی در سال 2020 با کاهش شدید در منطقه ASEAN مواجه شد و پس از سه سال سابقه رشد متوالی در سطح 2015 سقوط کرد. همچنین فروش در آمریکای شمالی، اقیانوس آرام و اروپا مثبت بود.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، قبل از اینکه در سه سال گذشته بازار کاواساکی سرعت بگیرد، فروش جهانی در دوره ۲۰۱۰-۲۰۱۵ در محدوده بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار دستگاه ثابت بوده است.

در دوره ۲۰۱۵-۲۰۱۹، این برند رشد پی در پی داشته است که بالاترین آن ۶۳۷ هزار دستگاه فروش جهانی است.

در سال ۲۰۲۰ میزان فروش با افت شدید ۲۵٫۸ درصدی روبرو شد و در پایان تنها با ۴۷۵ هزار دستگاه به سطح ۲۰۱۵ رسید.

دلیل اصلی این کاهش سقوط بازار در چندین کشورASEAN است که کاوازاکی ۴۲٫۳ درصد در این منطقه از دست داده است. در هند نیز فروش ۶۱ درصد کاهش یافته است. در سایر کشورهای جهان عملکرد واقعاً مثبت بود و در آمریکای شمالی (۹/۷%)، در اروپا (۹/۳%)، در اروپا و در منطقه اقیانوس آرام (استرالیا بعلاوه نیوزیلند (۵۱%)) پیشرفت کرد.

درباره کاواساکی

موتورسیکلت کاوازاکی بخشی از صنایع سنگین کاوازاکی است. یک شرکت متولد سال ۱۸۷۸ در یک کارخانه کشتی سازی است. از آنجا که آنها در سال ۱۹۶۳ با Meguro ادغام شدند، این شرکت ساخت موتورسیکلت های با عملکرد بالا را آغاز کرد و امروزه آنها در صنایع هوافضا، تجهیزات صنعتی، خودرو (بخش ریلی، هوایی، دریایی)، حمل و نقل و صنعت انرژی نیز فعالیت می کنند.

موتورهای ساخته شده توسط کاوازاکی به دلیل دوچرخه های اسپرت با رنگ سبز در سراسر جهان به خوبی شناخته شده اند. آنها اکنون یک برتد برجسته با دوام طولانی، دوچرخ های استثنایی هستند.

کاواساکی امکانات تولید در ژاپن، ایالات متحده آمریکا، فیلیپین، هند، اندونزی، بنگلادش و تایلند را دارند.

پایان پیام/

  • خبرنگار : محمدعلی نژادیان
  • منبع خبر : Motorcyclesdata