تعداد موتورسيكلت هاى رسوبى ترخيص شده در استان البرز

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسيكلت نيوز، «موتورسیکلت های رسوبی به آن دسته از وسایل نقلیه گفته می شود که از سال ۹۰ تا پایان سال ۹۸ به دلیل ارتکاب تخلف توسط پلیس توقیف و به توقفگاه انتقال داده شده است.» 

سرهنگ غلامعلی شرق روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :  ۲۳هزارو ۳۱۴ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در پارکینگ های استان البرز متوقف شده که تاکنون سه هزارو ۵۲۲ دستگاه ترخیص شده که مالکان سایر موتورسیکلت های باید  نسبت به تعیین تکلیف وسایل نقلیه خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: تمام  موتورسیکلت های توقیفی تا قبل از ۲۹ اسفند ۹۸»  براساس دستور العمل اجرایی پلیس راهور کشور ، باید همه آنها  ترخیص شود.

شرق خاطرنشان کرد:پیش تر بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ، از ۱۸ آبان ماه تا ۱۸ دی ماه درنظرگرفته شده بود، اماب اتوجه به استقبال و اقدام مالکان موتورسیکلت ها برای آزادسازی وسایل نقلیه خود و بهره مندی از شرایط در نظر گرفته شده، اجرای این طرح تاپایان بهمن ماه سال جاری تمدید شده است.

وی گفت: مالکانی که موتورسیکلت آنها در پارکینگ ها توقیف شده  می توانند تا ۱۷ دی ماه سال جاری  با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰  و ارائه مدارک لازم نسبت به ترخیص  وسیله نقلیه خود اقدام کنند و درصورت داشتن خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال با مراجعه به واحد اجراییات پلیس راهور و ارائه سند مالکیت نسبت به تقسیط آن اقدام کنند.

شرق افزود: برابر قانون سن تردد برای موتورسیکلت ها حداکثر هشت سال بوده و شرط ترخیص این موتورسیلکت ها نیز بازه زمانی ذکر شده است و چنانچه مالک موتورسیکلت مدعی صحت و سلامت ظاهری و فنی موتور سیکلت و یا داشتن برگ معاینه فنی معتبر است می تواند پس از بازدید کارشناس راهور و اخذ تاییدیه مربوطه برای ترخیص اقدام کند.

وی یادآورشد : موتورسیکلت هایی که هیچگونه سابقه ای در سامانه شماره گذاری پلیس راهور و یا سامانه شماره گذاری پلیس راهور و یاسامانه پارکینگ ندارند ازاین خدمات مستثنی بوده و باید مالکان یا نماینده قانونی آن ها به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: این طرح ترخیص مشمول موتورسیکلت های رسوبی بوده و فقط توسط پلیس راهنمایی و رانندگی توقیف شده و موتورسیکلت هایی که توسط رده های دیگر ناجا و یا در اجرای دستورات مقام قضایی توقیف  شده اند پس از مراحل مربوطه درفرایند ترخیص این دستورالعمل قرارمی گیرند.

شرق تاکید کرد که موتورسکیلت های با حجم موتور بیش از ۲۵۰ سی سی شامل این طرح نمی شود.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا