تفاهم‌نامه شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری برای توسعه موتورسیکلت‌های برقی

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سیدمناف هاشمی در این مراسم که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: در راستای توافق‌نامه سال گذشته که منجر به تولید واگن ملی شد، امروز تفاهم‌نامه‌ای در حوزه موتورهای برقی منعقد می‌شود و امیدواریم در این راستا بتوانیم موتورهای برقی را جایگزین موتورهای کاربراتوری در سطح شهر کنیم.

وی با ابراز خرسندی از تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و شهرداری تهران به برخی از محورهای این همکاری اشاره کرد و گفت: محورهای همکاری شهرداری تهران در مساعدت و پشتیبانی لازم از وسایل نوآوری حمل و نقل پیشرفته، صدور مجوزهای لازم و ارائه مشوق در راستای موضوع تفاهم‌نامه و همچنین کاهش ریسک تجاری‌سازی موتورسیکلت‌های برقی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: از دیگر محورهای این همکاری می‌توان به اعطای مشوقهای مالی، الزام بکارگیری موتور کار برقی در فعالیت‌های جاری مؤسسات وابسته به شهرداری تهران و همچنین حمایت از تنظیم مقررات سازوکار و توسعه کاربری این محصول در شهر تهران اشاره کرد.

هاشمی ادامه داد: محورهای همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز شامل کمک به کاهش موانع تجاری‌سازی، حمایت‌های مادی و کمک به ایجاد زیرساختهای تخصصی و عمومی مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته، هماهنگی و همکاری با شهرداری تهران در اخذ مصوبات و مجوزهای لازم، تسهیل‌گری و هماهنگی در بهره‌مندی از منابع مختلف برای تجاری‌سازی طرح‌های حاصل از نتایج تفاهم‌نامه است.

وی در ادامه گفت: با این اقدام و با توجه به تردد حدود سه میلیون موتورسیکلت در شهر، اتفاق بزرگی رخ خواهد داد؛ امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه و تعهداتی که برای دولت ایجاد خواهد شد در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاران و زیرساختهایی که شهرداری باید آماده کند، بتوانیم موتورهای برقی باکیفیت را جایگزین موتورهای فعلی کنیم و شاهد تاثیرات خوب آن در کاهش الودگی هوا نیز باشیم و به الگویی برای سایر کلان شهرها تبدیل شویم.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا