در طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از پارکینگ‌ها کمتر از ۳۰ درصد آنها ترخیص شده اند

برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سرهنگ محمدباقر سلیمی رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت: جریمه مخدوش کردن پلاک خودرو اگر در حدی باشد که به عنوان جعل و دستکاری در پلاک تلقی شود، وصف مجرمانه دارد و برابر قانون شش ماه تا یک سال حبس در انتظار فرد خاطی است.

وی افزود: اما اگر مخدوش کردن پلاک حکم پوشاندن و یا دستکاری در راستای مخدوش کردن پلاک باشد، پلیس با کد ۲۰۴۷ جریمه می‌کند و رقمی معادل ۶۱ هزار و ۲۰۰ تومان جریمه این تخلف است.

سلیمی تصریح کرد: همچنان ممنوعیت خروج پلاک‌های بومی از شهرهای قرمز و نارنجی و ورود خودروها با پلاک‌های غیربومی به این شهرها ادامه دارد و متخلفان اگر از مبدأ شهر قرمز باشند ۵۰۰ هزار تومان و اگر از مبدأ شهر نارنجی باشند ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از پارکینگ‌ها گفت: این طرح از ۱۸ آبان شروع شده است؛ ما در کشور حدود ۸۳۰ هزار موتورسیکلت رسوبی داریم که متأسفانه در این طرح کمتر از ۳۰ درصد آنها ترخیص شده اند.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا تصریح کرد: ۵۰ هزار و ۹۷ درخواست در سامانه‌های پلیس +۱۰ برای ترخیص این موتورسیکلت‌ها ثبت شده و تا امروز دستور ترخیص ۴۴ هزار و ۹۳۲ موتورسیکلت رسوبی از طریق برخط صادر شده است.

وی افزود: همچنین ۵ هزار و ۱۷۲ دستگاه موتورسیکلت به صورت دستی یعنی همان حضوری ترخیص شده اند. حدود ۴۸ هزار و ۶۶۶ دستگاه دیگر هم درخواست ترخیصشان در سامانه ثبت شده است.

سلیمی گفت: افراد می‌توانند به ۱۲۰۰ مرکز پلیس +۱۰ در سراسر کشور برای ترخیص موتورسیکلت‌های خود مراجعه کنند.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا