بررسی و تحلیل صنعت موتورسیکلت ایران در 8 ماهه اول سال 1399

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز، محمدعلی نژادیان مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت گفت: طی 8 ماهه اول امسال، تعداد 143.149 دستگاه موتورسیکلت تولید شده است که از این تعداد تقریبا 17 درصد گروه صنعتی کویر و 17 درصد گروه صنعتی نیرو موتور سهم بازار را در اختیار داشته‌اند. البته پیش‌بینی می‌شود، به‌دلیل تعطیلی‌ها و نوسان‌ قیمت‌ها، هنوز این تعداد به‌طور کامل به‌دست مصرف‌کنندگان نرسیده باشد.

ماهتعداد
فروردین0
اردیبهشت32,810
خرداد21,136
تیر23,480
مرداد19,240
شهریور18,794
مهر17,183
آبان10,506
جمع کل143,149

وی عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطرات استفاده از حمل‌ونقل عمومی، استفاده از موتورسیکلت و دوچرخه در جهان نسبت به گذشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اما، در ایران افزایش قیمت ارز و کوچک شدن سفره مردم همه کسب‌وکارها را تحت تاثیر قرار داده و بازار موتورسیکلت نیز از این موضوع مستثنی نبوده است.

نژادیان اظهار کرد: به‌زودی با همکاری فعالان این صنعت، «انجمن فروشندگان صنعت موتورسیکلت ایران» و یک «تعاونی تولیدی موتورسیکلت، دوچرخه و قطعات» با مشارکت فعالان صنعت موتورسیکلت، تاسیس خواهد شد.

وی عنوان کرد: البته عده‌ای به‌خاطر منافع شخصی مخالف تاسیس این انجمن و تعاونی هستند ولی طبق اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام در این خصوص که رهبر معظم انقلاب به سران قوا و همچنین مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 1384 ابلاغ کرده‌اند، صنایع کشور باید رقابت‌پذیر شوند و هرگونه تحرک و مقابله با این کار خلاف قانون و بیانات معظم‌له خواهد بود.

در نهایت مدیرمسئول نشریه صنعت موتورسیکلت تاکید کرد: برای حفظ سلامتی هموطنان و راکبان موتورسیکلت‌ها، حفظ محیط زیست و بهبود تولید، نیاز است موضوع «معاینه فنی موتورسیکلت‌ها» به‌طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

آمار تولید موتورسیکلت در ایران

بیشتر بخوانید:

آمار تولید شش ماه اول سال ۱۳۹۹ صنعت موتورسیکلت ایران

قوى شدن و برندسازى به چه قیمتى؟

در نبود نظارت دقیق دستگاه ها، موتورسیکلت های چینی را به جای اروپایی و ژاپنی به مردم فروختند

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا