با کمبود پارکینگ در سطح کشور مواجه هستیم

به پویش مردمی «موتورسیکلت من ساخت کجاست؟» ملحق شوید. برای اطلاع از دلیل این حرکت اینجا را کلیک کنید.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، سردار محمد قنبری، رییس پلیس آگاهی ناجا درباره جزییات و نتایج طرح مبارزه با سرقت وسایل نقلیه گفت: بعد از اجرای طرح مبارزه با سرقت‌های خشن طرح مبارزه با سرقت وسایط نقلیه را در دستور کار قرار دادیم. سرقت وسایط نقلیه یکی از سرقت‌هایی است که به راحتی در دسترس سارقان بوده و انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در ۴۸ ساعت و در ۲۶ استان انجام شده است، ادامه داد: با توجه به فراوانی در برخی از استان‌ها این طرح با شدت بیشتر و در برخی استان‌ها فقط در یک سری از شهرستان‌ها اجرا می‌شود. در این طرح نیز ۹۱۴ فقره سرقت وسایل نقلیه و همچنین ۵۶۷ فقره لوازم خودرو، ۱۴۶ مورد موتورسیکلت و ۲۰۱ خودرو در نتیجه این طرح کشف و ضبط شده است.

رییس پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: در طول مدت اجرای این طرح ۱۱۳ دستگاه انواع خودروهایی که به انواع مختلف دارای دستور قضایی بودند و باید حکم قضایی درباره آنها اجرا می‌شد توقیف و تحویل مراجع قضایی شده است.

سردار قنبری تصریح کرد: واقعیت امر این است که ما در طرح‌های مختلف با سارقان خودرو و خریداران اموال مسروقه با تمام توان مبارزه می‌کنیم اما برخورد در این حوزه مشارکت سایر رده‌های تخصصی در دیگر دستگاه‌ها را نیز می طلبد. سرقت وسایل نقلیه همواره در کانون توجه سارقان است. ما در سطح کشور با کمبود پارکینگ مواجه هستیم و باید رفع این موضوع مورد توجه دستگاه‌های متولی امر قرار بگیرد. همچنین نکات ایمنی که در حوزه همه خودروها است باید ایجاد و تقویت شود تا سارقان در کمترین زمان ممکن به خودرو دسترسی پیدا نکند و این از مواردی است که ما انتظار داریم دستگاه‌های دیگر در خصوص رفع آنها با ما همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح‌های پلیس آگاهی ناجا در سراسر کشور با هدف شناسایی سارقان متواری و محکومان متواری، استرداد اموال مکشوفه و ارتقای ضریب امنیت اجتماعی در آینده در سراسر کشور ادامه پیدا می‌کند. در این مدت نیز ۱۲۲۳ فقره کشف سرقت داشتیم. پلیس آگاهی به صورت علمی و با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار دارد با سارقان مبارزه جدی و اساسی دارد. در ۸ ماه گذشته در جرائمی که پیگیری آن توسط پلیس آگاهی صورت گرفته است مانند جرائم عادی۷۰ درصد کشفیات داشته‌ایم همچنین در سرقت مسلحانه ۸۶ درصد، در جرائم جنایی بیش از ۹۴ درصد در طول ۸ ماه گذشته موفقیت داشته‌ایم.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز و درج لینک خبر بلامانع است. در غیر اینصورت حق این رسانه برای پیگرد قانونی محفوظ است.
برای ثبت شکایت از گران‌فروشی‌ها اینجا را کلیک کنید.

پایگاه خبری موتورسیکلت نیوز

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی موتورسیکلت در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا